15:56 | 15.09.17 | Նորություններ | 20670
Սեպտեմբերին ուսանողների առջեւ իր դռներն է բացել Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի նոր հիմնանորոգված համակարգչային սրահը։
Այն նորոգվել ու կահավորվել է համալսարանի եւ «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի միջեւ ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակում: Այսօր բուհի ուսանողները ոչ միայն կարող են պրակտիկան անցնել «Ռոստելեկոմ»-ի տվյալների կենտրոնում, ծանոթանալ ժամանակակից սերվերային հանգույցներին եւ տեխնոլոգիական լուծումներին, այլեւ բուհում դասերի ընթացքում գործարկել ու կիրառել սարքավորումներ, որոնք հետագայում իրենց աշխատանքի մի մասն են կազմելու։
«Ռոստելեկոմ»-ն ապրիլին Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանին էր փոխանցել Cisco Systems ցանցային սարքավորումներ:
Ապրիլի 10-ին Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի եւ «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի միջեւ փոխըմբռնման հուշագիր էր ստորագրվել: Վերջինի շրջանակում կողմերը պայմանավորվածություն էին ձեռք բերել՝ գործակցելու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով եւ նպաստելու մասնագիտական կրթության զարգացմանը հանրապետությունում։

15:56 | 15.09.17 | Новости | 20792
В сентябре откроет свои двери новый компьютерный зал Национального политехнического университета Армении.
Зал отремонтирован и оборудован в рамках подписанного между университетом и компанией «Ростелеком Армения» меморандумом о взаимопонимании. Студенты вуза могут не только проходить практику в дата-центре «Ростелекома», знакомиться с современными серверными узлами и технологическими решениями, но и во время занятий в вузе запускать и использовать оборудование, которое в дальнейшем станет частью их работы.
В апреле компания «Ростелеком Армения» передала Национальному политехническому университету Армении сетевые устройства Cisco Systems.
10 апреля между Национальным политехническим университетом Армении и компанией «Ростелеком-Армения» был подписан меморандум о взаимопонимании. В рамках последнего стороны договорились сотрудничать по тем направлениям, которые представляют взаимный интерес, и способствовать развитию профессионального образования в республике.