11:31 | 16.09.17 | Նորություններ | 26843
Այսօր «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում տեղի է ունեցել Պրոմեթեյ Բանկի ռեբրենդինգին նվիրված շնորհանդեսը, որի ընթացքում բանկի բաժնետեր Վազգեն Գեւորկյանը ներկայացրել է բանկի նոր ռազմավարությունը եւ նոր բրենդը՝ Evocabank-ը:
«Ռեբրենդինգը պայմանավորված է տեխնոլոգիական զարգացումներով, որոնց մենք ամեն օր ականատես ենք լինում: Այն, ինչ երեկ անհնար էր թվում, այսօր արդեն իրականություն է»,- ասել է նա:
Բանկի վարչության նախագահ Էմիլ Սողոմոնյանն էլ նշել է, որ ռեբրենդինգի որոշումն ընդունվել է մի շարք ուսումնասիրությունների եւ վերլուծությունների արդյունքում, քննարկվել են բոլոր առավելությունները, հնարավորություններն ու մարտահրավերները: Ընտրվել է զարգացման նոր ուղի եւ տեսլական՝ լինել ամենանորարար եւ առաջադեմ առեւտրային բանկը Հայաստանում:
Բանկի անունը եւ լոգոն ընտրվել են նոր գաղափարախոսությանը համապատասխան՝ Evocabank անունը կազմված է էվոլյուցիա բառի սկզբնարմատից եւ նմանեցված է evoke` զարթնեցնել բառին: Էվոկաբանկը լինելու է արագ, պարզ եւ նորարար ծառայություններ մատուցող բանկ, որն առանձնանալու է տեղեկատվական նորագույն տեխնոլոգիաների ակտիվ կիրառմամբ: Բանկում հատուկ ուշադրություն են դարձնելու մոբայլ ծառայությունների զարգացմանը:
Պրոմեթեյ Բանկի, այսուհետ՝ Evocabank-ի բաժնետեր Վազգեն Գեւորկյանը շեշտել է, որ մոբայլ ծառայություններին անցնելը ժամանակի պահանջ է:
«Աշխարհը թվային է դառնում եւ մենք պետք է պատրաստ լինենք դրան: Evocabank-ի ստեղծմամբ մենք վերանայել ենք մեր ամբողջ ռազմավարությունը, գործելաոճը եւ բիզնես մոդելը: Ձգտելու ենք կոտրել ավանդական բենքինգի մասին կարծրատիպերը: Գործելու ենք Mobile First ֆորմատով՝ յուրաքանչյուր նոր ծառայություն նախագծելիս նախեւառաջ հաշվի ենք առնելու դրա՝ հավելվածով օգտագործման հարմարավետությունը»,- հավելել է բանկի բաժնետերը:
EvocaTouch-ը՝ Evocabank-ի հավելվածը, ի սկզբանե ունենալու է մի շարք նոր գործառույթներ, որոնցով առանձնանալու է հայաստանյան բոլոր հավելվածներից:
Երեկոյին հրավիրված բանկի հաճախորդները, տեղացի եւ արտասահմանցի գործընկերները, Կենտրոնական բանկի ղեկավարությունն ու բարձրաստիճան պաշտոնյաները ներկա են գտնվել Evocabank-ի իմիջային արշավի հոլովակի պրեմիերային, որի դեմքը Իվետա Մուկուչյանն է:
Միջոցառման ընթացքում հայտարարվել է նաեւ Evocabank-ի առաջին ակցիայի մեկնարկը, որը հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուրին ուղեւորության մեկնելու դեպի Դուբայ եւ ներկա գտնվելու Ջենիֆեր Լոպեսի համերգին:
Ակցիային մասնակցելու համար անհրաժեշտ է կատարել երկու քայլ՝ հոկտեմբերի 1-31-ը ներառյալ ժամանակահատվածում ներբեռնել EvocaTouch հավելվածը App Store-ից կամ Google Play-ից, եւ հավելվածի միջոցով ձեռք բերել MasterCard կամ Visa քարտ: Նոյեմբերի 1-ին ուղիղ եթերով հեռարձակվող վիճակահանության արդյունքում ընտրված 75 հաջողակները նոյեմբերի 16-ին հատուկ չվերթով կմեկնեն Դուբայ: Նրանք կայցելեն հայտնի Miracle Garden, Burj Khalifa-ի At The Top-ը, կվայելեն հյուրասիրություն աշխարհի լավագույն՝ Burj Al Arab եւ Atlantis The Palm հյուրանոցներում, իսկ երեկոն կանցկացնեն հեքիաթային կրուիզ-նավի վրա՝ Dubai Marina-ում: Մասնակիցները ներկա կգտնվեն նաեւ Ջենիֆեր Լոպեսի համերգին՝ VIP տոմսերով: Ընդ որում՝ յուրաքանչյուր ուղեգիր երկու անձի համար է:
Երեկոյի ընթացքում տեղի է ունեցել նաեւ անակնկալ վիճակահանություն, եւ ներկա հյուրերից 3-ը տեղում շահել են դեպի Դուբայ տուրի ուղեգրեր՝ համերգի VIP տոմսերով:

11:31 | 16.09.17 | News | 25771
Prometey Bank held the rebranding at Meridian Expo Center today, where bank shareholder Vazgen Gevorkyan presented the bank’s new strategy and brand – Evocabank.
“This rebranding was brought on by technological developments that we witness every day. What was impossible yesterday is part of reality today,” he said.
Chairman of Management Board Emil Soghomonyan noted that the decision on rebranding was made after several researches and analyses. Prometey Bank discussed all advantages, possibilities, and challenges of the rebranding and chose a new way and vision of development – to be the most innovative and progressive commercial bank in Armenia.
The new name and logo were chosen to match the new ideology. “Evocabank” was designed by taking the first part of “evolution” and making the bank’s new name sound similar to “evoke”. Evocabank will be a bank that provides fast, simple, innovative services and stands out by active use of the latest information technologies. The bank will pay special attention to development of mobile services.
Shareholder at Prometey Bank, now Evocabank Vazgen Gevorkyan stressed that shifting to mobile services is a requirement of our age.
“The world is becoming digital and we should be ready for that. By creating Evocabank we reviewed our whole strategy, working style, and business model. We’ll strive to break the stereotypes about traditional banking. We’ll work in Mobile First format, taking into account convenience of using it via app first when planning a new service,” the bank shareholder said.
EvocaTouch is the app for Evocabank. A range of new functions will make it stand out among similar apps.
The invitees, bank’s clients, local and foreign partners, Central Bank management and senior officials attended the presentation of Evocabank image journey video featuring Iveta Mukuchyan.
During the presentation, Evocabank announced the first campaign that gives participants a chance to win a package tour to Dubai to attend a Jennifer Lopez concert. Entering the campaign takes two steps: downloading EvocaTouch from AppStore or Google Play from the 1st and 31st of October and acquiring a MasterCard or Visa card via the app. 75 lucky clients will be selected in a live draw on November 1. On November 16 they will take a special flight to Dubai, visit the famous Miracle Garden, At The Top in Burj Khalifa, receptions at world’s top hotels Burj Al Arab and Atlantis The Palm, and sail on a magical evening cruise in Dubai Marina. The campaign winners will also attend the Jennifer Lopez concert by VIP tickets. Moreover, each package is for two people.
The rebranding included a surprise draw, where 3 guests won package tours to Dubai with VIP concert tickets.