11:31 | 16.09.17 | Նորություններ | 26843
Այսօր «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում տեղի է ունեցել Պրոմեթեյ Բանկի ռեբրենդինգին նվիրված շնորհանդեսը, որի ընթացքում բանկի բաժնետեր Վազգեն Գեւորկյանը ներկայացրել է բանկի նոր ռազմավարությունը եւ նոր բրենդը՝ Evocabank-ը:
«Ռեբրենդինգը պայմանավորված է տեխնոլոգիական զարգացումներով, որոնց մենք ամեն օր ականատես ենք լինում: Այն, ինչ երեկ անհնար էր թվում, այսօր արդեն իրականություն է»,- ասել է նա:
Բանկի վարչության նախագահ Էմիլ Սողոմոնյանն էլ նշել է, որ ռեբրենդինգի որոշումն ընդունվել է մի շարք ուսումնասիրությունների եւ վերլուծությունների արդյունքում, քննարկվել են բոլոր առավելությունները, հնարավորություններն ու մարտահրավերները: Ընտրվել է զարգացման նոր ուղի եւ տեսլական՝ լինել ամենանորարար եւ առաջադեմ առեւտրային բանկը Հայաստանում:
Բանկի անունը եւ լոգոն ընտրվել են նոր գաղափարախոսությանը համապատասխան՝ Evocabank անունը կազմված է էվոլյուցիա բառի սկզբնարմատից եւ նմանեցված է evoke` զարթնեցնել բառին: Էվոկաբանկը լինելու է արագ, պարզ եւ նորարար ծառայություններ մատուցող բանկ, որն առանձնանալու է տեղեկատվական նորագույն տեխնոլոգիաների ակտիվ կիրառմամբ: Բանկում հատուկ ուշադրություն են դարձնելու մոբայլ ծառայությունների զարգացմանը:
Պրոմեթեյ Բանկի, այսուհետ՝ Evocabank-ի բաժնետեր Վազգեն Գեւորկյանը շեշտել է, որ մոբայլ ծառայություններին անցնելը ժամանակի պահանջ է:
«Աշխարհը թվային է դառնում եւ մենք պետք է պատրաստ լինենք դրան: Evocabank-ի ստեղծմամբ մենք վերանայել ենք մեր ամբողջ ռազմավարությունը, գործելաոճը եւ բիզնես մոդելը: Ձգտելու ենք կոտրել ավանդական բենքինգի մասին կարծրատիպերը: Գործելու ենք Mobile First ֆորմատով՝ յուրաքանչյուր նոր ծառայություն նախագծելիս նախեւառաջ հաշվի ենք առնելու դրա՝ հավելվածով օգտագործման հարմարավետությունը»,- հավելել է բանկի բաժնետերը:
EvocaTouch-ը՝ Evocabank-ի հավելվածը, ի սկզբանե ունենալու է մի շարք նոր գործառույթներ, որոնցով առանձնանալու է հայաստանյան բոլոր հավելվածներից:
Երեկոյին հրավիրված բանկի հաճախորդները, տեղացի եւ արտասահմանցի գործընկերները, Կենտրոնական բանկի ղեկավարությունն ու բարձրաստիճան պաշտոնյաները ներկա են գտնվել Evocabank-ի իմիջային արշավի հոլովակի պրեմիերային, որի դեմքը Իվետա Մուկուչյանն է:
Միջոցառման ընթացքում հայտարարվել է նաեւ Evocabank-ի առաջին ակցիայի մեկնարկը, որը հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուրին ուղեւորության մեկնելու դեպի Դուբայ եւ ներկա գտնվելու Ջենիֆեր Լոպեսի համերգին:
Ակցիային մասնակցելու համար անհրաժեշտ է կատարել երկու քայլ՝ հոկտեմբերի 1-31-ը ներառյալ ժամանակահատվածում ներբեռնել EvocaTouch հավելվածը App Store-ից կամ Google Play-ից, եւ հավելվածի միջոցով ձեռք բերել MasterCard կամ Visa քարտ: Նոյեմբերի 1-ին ուղիղ եթերով հեռարձակվող վիճակահանության արդյունքում ընտրված 75 հաջողակները նոյեմբերի 16-ին հատուկ չվերթով կմեկնեն Դուբայ: Նրանք կայցելեն հայտնի Miracle Garden, Burj Khalifa-ի At The Top-ը, կվայելեն հյուրասիրություն աշխարհի լավագույն՝ Burj Al Arab եւ Atlantis The Palm հյուրանոցներում, իսկ երեկոն կանցկացնեն հեքիաթային կրուիզ-նավի վրա՝ Dubai Marina-ում: Մասնակիցները ներկա կգտնվեն նաեւ Ջենիֆեր Լոպեսի համերգին՝ VIP տոմսերով: Ընդ որում՝ յուրաքանչյուր ուղեգիր երկու անձի համար է:
Երեկոյի ընթացքում տեղի է ունեցել նաեւ անակնկալ վիճակահանություն, եւ ներկա հյուրերից 3-ը տեղում շահել են դեպի Դուբայ տուրի ուղեգրեր՝ համերգի VIP տոմսերով:

11:31 | 16.09.17 | Новости | 26969
Сегодня в экспо-центре «Меридиан» состоялась презентация, посвященная ребрендингу Банка Прометей, в ходе которой акционер банка Вазген Геворкян представил новую стратегию и новый бренд - Evocabank.
«Ребрендинг обусловлен технологическими развитиями, свидетелями которых мы становимся каждый день. То, что вчера казалось невозможным, сегодня уже становится реальностью»,- отметил он.
Председатель правления банка Эмиль Согомонян подчеркнул, что решение о ребрендинге было принято в результате ряда исследований и анализов, были обсуждены все преимущества, возможности и вызовы. Выбраны новый  путь развития и видение - быть самым инновационным и передовым коммерческим банком Армении.
Название и логотип банка были выбраны в соответствии с новой идеологий - Evocabank образовано от начальной части слова «эволюция» и уподоблено слову evoke - пробуждать. Эвокабанк будет предоставлять быстрые, удобные и инновационные услуги и будет отличаться активным применением новейших информационных технологий. В банке будут уделять особое внимание развитию услуг в области мобайл-банкинга.
Акционер Банка Прометей, отныне - Evocabank-а, Вазген Геворкян подчернул, что переход к услугам мобайл-банкинга является требованием времени.
«Мир становится цифровым, и мы должны быть к этому готовы. Созданием Evocabank-а мы пересмотрели всю нашу стратегию, методы работы и модель ведения бизнеса. Будем стремиться разрушать стереотипы о традиционном банкинге. Строить свою работу будем в формате Mobile First: разрабатывая каждую новую услугу, в первую очередь, будем учитывать удобство пользования ею посредством приложения»,- добавил акционер банка.
Приложение EvocaTouch Evocabank-а изначально будет иметь ряд новых функций, отличающихся от приложений всех армянских банков.
Гостям вечера - клиентам банка, местным и зарубежным партнерам, руководству Центрального банка и высокопоставленным официальным лицам, была представлена премьера видеролика имиджевой кампании Evocabank-а, лицом которой является певица Ивета Мукучян.
В ходе мероприятия было объявлено о первой акциии Evocabank-а, которая предоствит возможность каждому отправиться в Дубай и побывать на концерте Дженнифер Лопес.
Для участия в акции необходимо сделать два шага: в период c 1 по 31 октября (включительно) загрузить приложение из App Store или  Google Play и через приложение приобрести карту MasterCard или Visa. По итогам розыгрыша, который состоится 1 ноября в прямом эфире, 75 победителей специальным рейсом 16 ноября отправятся в Дубай, посетят известные Miracle Garden и Burj Khalifa At The Top, насладятся гостеприимством в наилучших гостиницах с мировыми именами - Burj Al Arab и Atlantis The Palm, а вечер проведут на сказачном круизном корабле по Dubai Marina. Участники путешествия побывают также на концерте Дженнифер Лопес по VIP-билетам. При этом каждая путевка рассчитана на две персоны.
В ходе вечера гостям был приподнесен сюрприз - на месте состоялся розыгрыш, по итогам которого трое гостей выиграли путеву в Дубай вместе с VIP-билетами.