13:09 | 29.09.17 | Նորություններ | 23577
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը սեպտեմբերի 28-29-ին Երեւանում կազմակերպված «Կովկասի մալուխային հեռուստատեսության օրեր 2017» միջազգային համաժողովի ընթացքում հանդես է եկել «Ինտերնետ հեռարձակում, վճարովի հեռուստատեսությունը մրցակցային շուկայի պայմաններում» թեմայով զեկույցով։
Մասնավորապես, Հայկ Ֆարամազյանն անդրադարձել է մալուխային հեռուստատեսության միջազգային շուկայում առկա զարգացումներին: Նա ներկայացրել է OTT եւ IPTV տեխնոլոգիաների աճող տեմպերը, ամպային տեխնոլոգիաներով գերարագ Ինտերնետի միջոցով հեռարձակման կազմակերպման եւ հեռուստադիտման միտումները։
Հայկ Ֆարամազյանը նշել է, որ ժամանակակից հեռուստադիտողներն առավելությունը տալիս են Catch-up եւ Տեսավարձույթ ծառայություններին:
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի տնօրենի խոսքով՝ ապագայում հեռուստատեսության հաջող զարգացման համար ներկայիս մեդիայի հետ կոնվերգենտ (համատեղ) ծառայությունների ներկայացման անհրաժեշտություն կառաջանա։
«Կովկասի մալուխային հեռուստատեսության օրեր 2017» համաժողովն ամենամյա բնույթ է կրում եւ անցկացվում է 2004-ից: Հայաստանում այն կազմակերպվել է առաջին անգամ։

Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan participated in Caucasus Cable Television Days 2017 Conference on September 28-29 and presented report on “Internet broadcasting: paid television in competitive market”.
In particular, Hayk Faramazyan touched upon the developments in international market of cable television. He covered the developing OTT and IPTV technologies, as well as tendencies of cloud-based broadcasting and viewership.
Hayk Faramazyan remarked that modern audience is provided with the advantages of Catch-up and Video on Demand (VOD) services.
According to Rostelecom Armenia CEO, elaboration of convergent services with current media will further be necessary for successful development of television.
Caucasus Cable Television Days 2017 is an annual conference, held since 2004. It is organized in Armenia for the first time.