13:09 | 29.09.17 | Նորություններ | 23577
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը սեպտեմբերի 28-29-ին Երեւանում կազմակերպված «Կովկասի մալուխային հեռուստատեսության օրեր 2017» միջազգային համաժողովի ընթացքում հանդես է եկել «Ինտերնետ հեռարձակում, վճարովի հեռուստատեսությունը մրցակցային շուկայի պայմաններում» թեմայով զեկույցով։
Մասնավորապես, Հայկ Ֆարամազյանն անդրադարձել է մալուխային հեռուստատեսության միջազգային շուկայում առկա զարգացումներին: Նա ներկայացրել է OTT եւ IPTV տեխնոլոգիաների աճող տեմպերը, ամպային տեխնոլոգիաներով գերարագ Ինտերնետի միջոցով հեռարձակման կազմակերպման եւ հեռուստադիտման միտումները։
Հայկ Ֆարամազյանը նշել է, որ ժամանակակից հեռուստադիտողներն առավելությունը տալիս են Catch-up եւ Տեսավարձույթ ծառայություններին:
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի տնօրենի խոսքով՝ ապագայում հեռուստատեսության հաջող զարգացման համար ներկայիս մեդիայի հետ կոնվերգենտ (համատեղ) ծառայությունների ներկայացման անհրաժեշտություն կառաջանա։
«Կովկասի մալուխային հեռուստատեսության օրեր 2017» համաժողովն ամենամյա բնույթ է կրում եւ անցկացվում է 2004-ից: Հայաստանում այն կազմակերպվել է առաջին անգամ։

13:09 | 29.09.17 | Новости | 23557
Гендиректор «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян выступил с докладом на тему «Интернет-вещание: платное телевидение в условиях конкурентного рынка» на международном форуме «Дни кабельного телевидения Кавказа 2017», проходящем в Ереване 28-29 сентября.
В частности, Айк Фарамазян говорил о тенденциях развития на международном рынке кабельного телевидения. Он представил растущие темпы технологий OTT и IPTV, тенденции организации сверхскоростного интернет-вещания с помощью облачных технологий.
Айк Фарамазян отметил, что в наше время телезрители предпочитают услуги Catch-up и видеопроката.
По словам директора «Ростелеком-Армения», в будущем для успешного развития телевидения возникнет необходимость в услугах, конвергентных с действующими средствами массовой информации.
Ежегодный форум «Дни кабельного телевидения Кавказа» проводится с 2004 года. В Армении форум был организован впервые.