14:11 | 03.10.17 | Նորություններ | 26299
Երեւանի Վ. Վարդեւանյանի անվան թիվ 173 հիմնական դպրոցի «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիայի սաները Beeline-ի տրամադրած Wi-Fi սարքերից պատրաստած ռոբոտները ներկայացրել են ԴիջիԹեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսում:
Beeline-ը տրամադրել էր այդ սարքերը Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) հետ համագործակցության շրջանակում։
«Շատ հաճելի է տեսնել այսքան տաղանդավոր երիտասարդների, ովքեր արդեն այնքան հմուտ ինժեներներ են, որ կարող են տարբեր պահեստամասերից գործող ռոբոտներ պատրաստել։ Վստահ եմ, որ նրանք մեծ հաջողությունների կհասնեն նորարար տեխնոլոգիաների ոլորտում եւ շատ ուրախ եմ, որ մեր ընկերությունը ինչ-որ ներդրում է ունեցել իրենց կրթության մեջ։ Անկասկած կրթությունը լավագույն միջոցն է մարդկանց կյանքը ավելի լավը դարձնելու համար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ն ամռանը հայտարարել էր, որ ավելի քան 1000 հատ Wi-Fi սարքավորում է նվիրաբերում «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ցանցին:

Students from Armath lab of Basic School No.173, named after Vahagn Vardevanyan participated in DigiTec tech expo and introduced robots made of Wi-Fi equipment, provided earlier by Beeline Armenia.
Beeline provided the equipment within the frames of cooperation with Union of Information Technology Enterprises (UITE).
“It is great to see so many talented young people, who have already become skillful engineers able to make robots out of various parts of equipment. They will definitely succeed in tech industry, and I am happy that Beeline has its contribution in their education. Undoubtedly, education is the most powerful tool for changing people’s lives for the better,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin remarked.
Beeline announced this summer that the company will present more than 1000 pieces of Wi-Fi equipment to the network of Armath labs.