16:50 | 06.10.17 | Հոդվածներ | exclusive 108764
Գործարկվել է գեյմ դիզայներ Դավիթ Անդրեասյանի՝ Հայաստանում ստեղծած Inmates հոգեբանական սարսափ ժանրի խաղը:
Խաղի հրատարակիչը Նիդեռլանդներում գործող Iceberg Interactive ընկերությունն է:
Գեյմ դիզայները Itel.am-ին տեղեկացրել է, որ խաղը կարելի է ներբեռնել $6,29-ով:
Գլխավոր հերոս Ջոնաթանը ուշքի է գալիս բանտախցում եւ չի հասկանում, թե ինչպես է այդտեղ հայտնվել: Ամեն ինչ նրան կարծես ծանոթ է թվում, բայց նա, միեւնույն ժամանակ, կարծես չի արթնացել սարսափելի երազից: Հասկանալու համար, թե ինչ է կատարվել Ջոնաթանի հետ, խաղացողը պետք է գլուխկոտրուկներ լուծի եւ տարբեր փորձություններ հաղթահարի:
Inmates-ը Դավիթ Անդրեասյանը ստեղծել է միայնակ շուրջ 2 տարում:
Inmates-ի հիմնադիրը համոզված է, որ հոգեբանական սարսափ ժանրի խաղերն ունեն իրենց սպառողը:
«Գուցե նրանք քանակով այդքան շատ չեն, բայց պահանջարկ կա: Ինչ վերաբերում է վաճառքներին, խաղը ստեղծելիս այդքան էլ չեմ մտածել այդ մասին, ուղղակի փորձել եմ ստեղծել մի բան, որն ինքս անձամբ կցանկանայի խաղալ՝ հուսալով, որ ինձ նման մարդիկ էլի կլինեն»,- պատմել է նա:
Խաղը օգոստոսի վերջին ներկայացվել էր գերմանական Քյոլնում կայացած Gamescom 2017 խաղային ցուցահանդեսում: Դավիթ Անդրեասյանի խոսքով՝ մեծ թվով դրական արձագանքներ է ստացել:
«Ներկայում հատկապես խաղային ոլորտը լուսաբանող լրագրողներն են ակտիվ: Քննադատությանը եւս շատ լավ եմ վերաբերվում, քանի որ խաղում շոշափված թեմաները բավական սուբյեկտիվ են եւ ոչ այդքան հեշտ հասկանալի»,- ընդգծել է խաղի հեղինակը:
Խոսելով առաջիկա պլանների մասին՝ Դավիթ Անդրեասյանը նշել է, որ ցանկանում է որոշ ժամանակ հեռու մնալ համակարգիչներից եւ հանգստանալ: Նա նաեւ տեղեկացրել է, որ նոր խաղի հետ կապված մի շարք ծրագրեր կան, որոնց մասին սակայն վաղ է համարել խոսել:

16:50 | 06.10.17 | Articles | exclusive 108765
The main hero Jonathan is awoken from a nightmare in a prison cell. He has no idea how he had got there. He is terrified and confused, but he feels something else: a painful sense of familiarity. The player has to solve riddles and overcome various challenges to understand what had happened to Jonathan
Davit Andreasyan was developing this game on his own for 2 years.
The founder of Inmates is convinced that psychological horror games have their consumers.
“The number of consumers of similar games is low, but we still have the demand. Actually, I did not think much about revenues when I was developing this game. I was rather interested in creating something that I would like to play, hoping that there are people like me out there,” he told.
The game was introduced at Gamescom 2017 games exhibition at the end of August, Cologne, Germany. According to Davit Andreasyan, the game received positive feedback.
“Inmates is now actively discussed by journalists covering game sector. I also appreciate criticism, since the game touches upon subjective topics, that are not always easily comprehensible,” the game designer remarked.
Speaking on future plans, Davit Andreasyan noted that he would like to stay away from computers for a while and get some rest. He said that there are a number of projects regarding new games, but it is still too early to speak about them.