11:05 | 10.10.17 | Նորություններ | exclusive 107364
Անցած ամիս ամերիկյան FX Guild աքսելերացիոն ծրագրի կազմակերպած «Դեմո օրվա»-ն մասնակցել է նաեւ հայ-ամերիկյան Zero ստարտափը:
NFX-ը Սիլիկոնյան հովտում գործող աքսելերացիոն ծրագիր է, որի մասնակցությունը միայն հրավերով է: Ծրագրին աջակցում են CRV, Shasta Ventures, Greylock Partners եւ Mayfield վենչուրային հիմնադրամները:
Zero-ն պրոֆեսիոնալ ծառայությունների եւ իրավաբանական պրակտիկայի շուկայում եկամտի աճի համար նախատեսված լուծում է, որը հիմնված է արհեստական բանականության վրա:
Ընկերության համահիմնադիրներն են Ալեքս Բաբինը, Ալեքս Վոլկովը եւ Գեւորգ Կարապետյանը: Ընկերության կենտրոնակայանը Պալո Ալտոյում (Կալիֆոռնիա) է, ծրագրավորման թիմ ունի նաեւ Երեւանում:
Itel.am-ի հետ զրույցում Գեւորգ Կարապետյանը պատմել է, որ աքսելերացիոն ծրագրին մասնակցությունը մեծ փորձ էր:
«Ամենաարժեքավորը մեր բիզնես գաղափարների հստակեցումն էր եւ ռազմավարության մշակումը՝ հաջողակ ընկերություն կառուցելու համար: Աքսելերատորի մասնակցության երեք ամիսներն անցան դինամիկ, եւ ձեռք բերած գիտելիքները զգալի ազդեցություն ունեցան ինչպես բիզնեսի, այնպես էլ պրոդուկտի վրա»,- պատմել է նա:
Գեւորգ Կարապետյանի խոսքով՝ ներկայում ստարտափը կենտրոնացած է իրավաբանական ոլորտի վրա եւ տրամադրում է արհեստական բանականության վրա հիմնված՝ արդյունավետությունը բարձրացնող լուծումներ։
«Մեր ստեղծած տեխնոլոգիան հաճախորդներին տրամադրում է հնարավորություններ, որոնք մինչ այդ անհնարին էին, սակայն շատ անհրաժեշտ։ Վերջերս սկսել ենք աշխատել ամերիկյան մի քանի խոշոր իրավաբանական ընկերությունների հետ»,- նշել է նա:
Ստարտափի համահիմնադրի խոսքով՝ վերջին ամիսների ընթացքում գրեթե կրկնապատկվել է Երեւանում աշխատող մասնագետների թիվը, ինչպես նաեւ թիմը համալրվել է ԱՄՆ-ից, Ավստրալիայից եւ Ռուսաստանից մասնագետներով: Ընկերությունը, ընդհանուր առմամբ, $1,5 մլն է ներգրավել:

11:05 | 10.10.17 | News | exclusive 107359
Startups can participate in NFX acceleration program by invitation only. This program in Silicon Valley is supported by RV, Shasta Ventures, Greylock Partners and Mayfield venture funds.
Zero is AI-based solution for providing revenue growth in markets of professional services and legal practices.
The company is co-founded by Alex Babin, Alex Volkov and Gevorg Karapetyan. It is headquartered in Palo Alto (California) and has a team in Yerevan.
Gevorg Karapetyan told in an interview to Itel.am that the participation in the acceleration program was a valuable experience.
“The most valuable part of that experience was fine-tuning the business ideas that created a clear monetization strategy for building a successful company. These 3 months flew by in a matter of moments and lessons learned had noticeable impact both on business and product,” he told.
According to Gevorg Karapetyan, currently the startup is focusing on legal industry, providing AI-based email productivity application specifically designed for attorney.
“Our device-centric unique AI technology is unlocking new opportunities for our clients that they did not have before. Recently we have started working with some of the largest legal firms in U.S.,” he remarked.
According to the co-founder of Zero, they almost doubled the team in Yerevan over the past few months and started working with world class experts in the field from US, Australia and Russia. The company has raised USD 1,5m so far.