17:11 | 23.10.17 | Նորություններ | 25783
Երեւանի քաղաքապետարանը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ու Տեղեկատվական եւ հաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միությունն այսօր կնքել են համագործակցության հուշագիր, որի շրջանակում կաջակցեն «Երեւան` խելացի քաղաք» ռազմավարական ծրագրի իրագործմանը:
Երեւանի քաղաքապետարանը կկազմակերպի կարճաժամկետ եւ երկարաժամկետ միջոցառումներ, որոնք կնպաստեն քաղաքային տնտեսության կառավարման բոլոր բնագավառներում առկա խնդիրների եւ առօրյա կենսագործունեության ապահովման նորարարական լուծումների մշակմանը։
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը սոցիալական ներդրումների իր ծրագրով կաջակցի նախագծով նախատեսված համատեղ ծրագրերի իրականացմանը, որոնք նորարարական լուծումների վրա հիմնված ենթակառուցվածքների ստեղծմամբ կնպաստեն Երեւանի հետագա զարգացմանը։
«Ժամանակակից քաղաքն անհնար է պատկերացնել առանց արդի տեխնոլոգիական լուծումների վրա հիմնված ենթակառուցվածքի: Դժվար է գերագնահատել տեղեկատվական եւ հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների դերը քաղաքային տնտեսության զարգացման գործում: Այդ տեխնոլոգիաները պետք է ծառայեն քաղաքի բնակիչներին՝ ապահովելով առավել հարմարավետ պայմաններ»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Տեղեկատվական եւ հաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միությունը, իր հերթին, պատրաստակամություն է հայտնել մասնակցել ծրագրի մշակման եւ իրականացման աշխատանքներին:

17:11 | 23.10.17 | Новости | 25891
Мэрия Еревана, компания ВиваСелл-МТС и Союз работодателей информационно-коммуникационных технологий заключили сегодня меморандум о сотрудничестве, в рамках которого окажут содействие реализации стратегической программе «Ереван – умный город».
Мэрия Еревана организует краткосрочные и долгосрочные мероприятия, которые будут способствовать разработке инновационных решений для всех проблем, имеющихся в сфере управления городским хозяйством, и обеспечения повседневной жизнедеятельности.
ВиваСелл-МТС посредством своей программы социальных инвестиций будет содействовать реализации предусмотренных программой совместных проектов, которые посредством создания  инфраструктур, основанных на инновационных решениях, будут способствовать дальнейшему развитию Еревана.
«Современный город невозможно представить без инфраструктуры, основанной на современных технологических решениях. Сложно переоценить роль информационных и коммуникационных технологий в деле развития городского хозяйства. Эти технологии должны служить жителям города, обеспечивая максимально удобные условия»,- отметил генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Союз работодателей информационных и телекоммуникационных технологий, в свою очередь, выразил готовность принять участие в разработке и реализации программы.