11:56 | 27.10.17 | Նորություններ | 25622
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի անձնակազմը հոկտեմբերի 26-ին մասնակցել է արյունատվության ակցիային եւ արյուն նվիրաբերել ՀՀ առողջապահության նախարարության Արյունաբանական կենտրոնում։
««Ռոստելեկոմ»-ի անձնակազմը, աջակիցը լինելով ամենատարբեր բարեգործական ծրագրերի, մեծապես կարեւորում է մասնակցությունը նմանօրինակ մարդասիրական ակցիաներին։ Հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ աշխատակիցների արձագանքը անսպասելի էր եւ գովելի։ Մեր մասնակցությունը նաեւ կոչ է երիտասարդներին եւ բոլոր նրանց, ովքեր հակացուցումներ չունեն, իրենց ներդրումն ունենալ արյան բանկի համալրման գործում՝ ի նպաստ մեր հասարակության առողջության։ Սա նվազագույնն է, որ մենք՝ որպես քաղաքացիներ կարող ենք իրականացնել արյան եւ մի շարք այլ հիվանդություններ ունեցող մեր հայրենակիցների համար»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Ամենատարբեր ակցիաների շրջանակներում հավաքագրված արյունը անհատույց տրամադրվում է չարորակ նորագոյացություններով տառապող երեխաներին, որոնք իրենց բուժումն են ստանում ոչ միայն Արյունաբանական կենտրոնում, այլեւ Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում եւ «Մուրացան» համալսարանական կլինիկայում:

On October 26 the staff of Rostelecom Armenia participated in blood donation campaign, organized by Hematology Center of Armenian Ministry of Healthcare.
“Being supporter of a number of programs, Rostelecom staff attaches special importance to participation in similar humanitarian initiatives. I can tell you with pride that the response of our employees was surprising and praiseworthy. Our participation is also a call for young people and all those without special contraindications to contribute to blood bank and health care for our society. This is the least that we, as citizens of Armenia, can do to help people with blood disorders and a number of other issues,” Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan remarked.
The blood, donated within the frames of various initiatives, will be used free of charge for children with malignant neoplasms, who receive treatment in Hematology Center, National Center of Oncology and Muratsan Hospital Complex.