11:56 | 27.10.17 | Նորություններ | 25622
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի անձնակազմը հոկտեմբերի 26-ին մասնակցել է արյունատվության ակցիային եւ արյուն նվիրաբերել ՀՀ առողջապահության նախարարության Արյունաբանական կենտրոնում։
««Ռոստելեկոմ»-ի անձնակազմը, աջակիցը լինելով ամենատարբեր բարեգործական ծրագրերի, մեծապես կարեւորում է մասնակցությունը նմանօրինակ մարդասիրական ակցիաներին։ Հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ աշխատակիցների արձագանքը անսպասելի էր եւ գովելի։ Մեր մասնակցությունը նաեւ կոչ է երիտասարդներին եւ բոլոր նրանց, ովքեր հակացուցումներ չունեն, իրենց ներդրումն ունենալ արյան բանկի համալրման գործում՝ ի նպաստ մեր հասարակության առողջության։ Սա նվազագույնն է, որ մենք՝ որպես քաղաքացիներ կարող ենք իրականացնել արյան եւ մի շարք այլ հիվանդություններ ունեցող մեր հայրենակիցների համար»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Ամենատարբեր ակցիաների շրջանակներում հավաքագրված արյունը անհատույց տրամադրվում է չարորակ նորագոյացություններով տառապող երեխաներին, որոնք իրենց բուժումն են ստանում ոչ միայն Արյունաբանական կենտրոնում, այլեւ Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում եւ «Մուրացան» համալսարանական կլինիկայում:

11:56 | 27.10.17 | Новости | 25653
Персонал «Ростелеком-Армения» 26 октября принял участие в акции донорства крови и сдал кровь в Гематологическом центре министерства здравоохранения Армении.
«Содействуя различным благотворительным программам, персонал «Ростелеком»  придает огромную важность участию в подобных благотворительных акциях. С гордостью могу сказать, что реакция сотрудников была неожиданной и похвальной. Наше участие – это также призыв молодежи и всем тем, у кого нет противопоказаний для того, чтобы внести свой вклад в пополнение банка крови, во благо здоровья нашего общества. Это самое меньшее, что мы как граждане можем сделать для наших соотечественников, имеющих заболевания крови и другие заболевания»,- отметил генеральный директор «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.
Собранная в рамках самых различных акций кровь безвозмездно предоставляется детям, страдающим злокачественными новообразованиями, которые проходят лечение не только в Гематологическом центре, но и в Национальном центре онкологии и университетской больнице «Мурацан».