17:30 | 27.11.17 | Նորություններ | 21096
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 80 LED լուսարձակ են տեղեկայել Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքի կենտրոնական զբոսայգու հարակից բոլոր փողոցներում:
Արտաքին լուսավորության ամբողջությամբ նոր ենթակառուցվածքի շնորհիվ լուսավորվել է ավելի քան 2,5 կմ տարածություն:
«Խնդիրները լուծելու համար չպետք է վախենալ դրանք տեսնելուց: Հակառակ դեպքում դրանք կմնան, իսկ հասարակությունը զարգացման ձգտելու փոխարեն կսկի հարմարվել: Որպես ազգ, որին հատուկ է աշխատասիրությունը, մենք պետք է մերժենք այդ մոտեցումը եւ գիտակցենք, որ մենք ենք ստեղծում այն աշխարհը, որում ցանկանում ենք ապրել: Դա վերաբերում է եւ՛ մեզ շրջապատող մարդկանց, եւ՛ շրջակա միջավայրին: Յուրաքանչյուրը կարող է փոխել այն: Թող որ իրականացվող քայլերը լինեն փոքր, սակայն՝ վստահ: Այս գործակցության հիմքում այդ մոտեցումն է: Ուրախ եմ, որ իրականացվող ծրագրի շնորհիվ մենք երկարաժամկետ արդյունք ենք արձանագրելու հեռավոր մարզերի մի շարք գյուղերում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:30 | 27.11.17 | Новости | 21131
Фонд охраны дикой и природы и культурных ценностей (FPWC) и генеральный спонсор ВиваСелл-МТС установили 80 LED-прожекторов на улицах, прилегающих к центральному парку города Ташир Лорийского марза.
Благодаря совершенно новой инфраструктуре внешнего освещения освещена территория длиной более 2,5 км.
«Для решения проблем важно не надо бояться их замечать. В обратном случае проблемы останутся, а общество вместо стремления к развитию будет приспосабливаться. Как народ, которому присуще трудолюбие, мы должны отвергнуть такой подход и осознавать, что мы сами создаем тот мир, в котором хотим жить. Это касается как живущих рядом с нами людей, так и окружающей среды. Каждый может изменить ее. Пусть реализуемые шаги будут маленькими, но уверенными. В основе этого сотрудничества лежит именно такой подход. Рад, что благодаря реализуемой программе мы добились долгосрочного результата в ряде сел далеких марзов»,- генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.