12:16 | 07.12.17 | Նորություններ | 19116
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» աջակցությամբ Ներքին Բազմաբերդ գյուղում լուծվել է եւս մեկ ընտանիքի բնակարանային խնդիր:
Երկու ամիս առաջ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բիզնես-գործունեությանը ծանոթացած ուսանողները կամավորության սկզբունքով մասնակցել են Մանուկյանների տնամերձ հատվածում մայթերի բետոնացման աշխատանքներին:
Ընթացիկ տարում Արագածոտնի մարզում բնակարանաշինության ծրագրից օգտվել է շահառու վեց ընտանիք:
Վեց տարվա համագործակցության արդյունքում Արագածոտնի մարզում կիսակառույց տան շինարարությունն ավարտել կամ տունը վերանորոգել է 21 ընտանիք:
Ներքին Բազմաբերդ գյուղում եւս մեկ ընտանիքի տան տանիքը վերանորոգել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի անձնական նվիրատվությամբ:
«Այստեղ, մեր աշխատակիցների հետ միասին, շինարարությանը մասնակցել են նաեւ ուսանողներ: Երբ նախաձեռնում էինք այդ ամենը, կար կարեւոր նպատակ. երիտասարդությանը կոնկրետ օրինակով ցույց տալ կամավորության արժեհամակարգի կարեւորությունը, միասին հաջողության հասնելու վայելքը եւ անկախ զբաղեցրած պաշտոնից՝ հոգատար եւ պարզ լինելու անհրաժեշտությունը: Ուզում եմ հավատալ, որ այդ հարցում մենք հաջողել ենք: Այդ երիտասարդները վաղը կարող են նույն արժեհամակարգի տարածողը լինել իրենց շրջապատում: Իսկ այսօր կարեւոր ուղերձ ունենք տանտերերին. ամուր կանգնել ոտքի վրա, սահմանել նոր նպատակներ եւ հասնել նաեւ դրանց իրականացմանը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2017թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կատարել է ավելի քան 31 մլն դրամի, իսկ ընդհանուր առմամբ՝ մոտ  370 մլն դրամի ներդրում՝ բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար:

12:16 | 07.12.17 | Новости | 19215
При поддержке ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» в селе Неркин Базмаберд решен квартирный вопрос еще одной семьи.
Два месяца назад студенты, ознакомившиеся с бизнес-деятельностью ВиваСелл-МТС, в качестве волонтеров приняли участие в работах по бетонированию тротуаров, прилегающих к дому Манукянов.
В текущем году в Арагацотнском марзе бенефициарами программы домостроительства стали шесть семей.
За шесть лет сотрудничества в Арагацотнском марзе 21 семья завершила строительство недостроенных домов или отремонтировала дом.
Крыша еще одной семьи из села Неркин Базмаберд была отремонтирована за счет личных пожертвований генерального директора ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна.
«Здесь, вместе с нашими сотрудниками, в строительстве принимали участие также наши студенты. Инициируя программу, мы преследовали важную цель: на конкретном примере показать молодежи важность волонтерства, наслаждение от достигнутого совместными усилиями успеха и необходимость быть заботливым и простым вне зависимости от занимаемой должности. Хочется верить, что в этом вопросе мы преуспели. Эта молодежь может завтра распространить те же ценности в своем кругу. А сегодня у нас важное послание для хозяев дома: стойте крепко на ногах, ставьте перед собой новые цели и достигайте их»,- заявил генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Компания ВиваСелл-МТС за 2017 год инвестировала 31 млн драмов на осуществление программы домостроительства, а в общей сложности – 370 млн драмов.