17:21 | 22.12.17 | Նորություններ | 40974
Beeline-ի հովանավորությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում կազմակերպվել է «Ամանորն ու Սուրբ ծննդյան հրաշքը» ծրագիրը:
Կրթական անվճար ծրագրին մասնակցել է 4-9 տարեկան շուրջ 150 երեխա:
Ծրագիրը մեկնարկել է ինտերակտիվ ներկայացմամբ, որից հետո երեխաները Կենտրոնի աշխատակիցների եւ Փոքր թատրոնի դերասանների ուղղորդմամբ պատրաստել են լուսանկարի շրջանակներ: Այնուհետ երեխաները հանդիպում են ունեցել Ձմեռ Պապի հետ:
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր լավ գործընկեր Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնին, որ երեխաների համար նման գեղեցիկ տոն են կազմակերպել։ Ամանորը հրաշքների ժամանակ է, եւ հիանալի է, որ մանուկների համար հրաշքը այստեղ միախառնվում է արվեստի եւ ստեղծագործման հետ։ Անկասկած, արվեստը մարդկանց կյանքը ավելի լավը դարձնելու կարեւորագույն միջոցներից է, եւ մենք ուրախ ենք այս ամենին մասնակից լինել»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:21 | 22.12.17 | Новости | 41040
При поддержке Beeline в центре искусств Гафесчян прошла праздничная программа «Новый год и Рождественское чудо».
В бесплатной образовательной программе приняли участие около 150 детей в возрасте 4-9 лет.
Программа началась с интерактивного спектакля, после которого с помощью сотрудников Центра и актеров Малого театра дети изготовили фоторамки. Затем участники программы встретились с Дедом Морозом.
«Хочу поблагодарить нашего хорошего партнера - Центр искусств Гафесчян, за организацию такого замечательного праздника для детей. Новый Год – это время чудес. Прекрасно, что здесь для детей чудо совмещается с искусством и творчеством. Безусловно, благодаря искусству жизнь людей становится лучше, и мы рады принимать участие во всем этом»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.