11:43 | 26.02.18 | Նորություններ | 11603
Մայիսի 17-ին Երեւանում ելույթ կունենա հայտնի շվեդացի տնտեսագետ, «Funky Business - Talent Makes The Capital Dance» («Բիզնես ֆանկ ոճում. Տաղանդը պարացնում է կապիտալին») եւ «Karaoke-capitalism» («Կարաոկե-կապիտալիզմ») բեսթսելերների համահեղինակ Կյել Նորդստրյոմը (Kjell A. Nordstrem):
Կյել Նորդստրյոմը համաշխարհային ճանաչում ստացավ 1999 թվականին, երբ լույս տեսավ իր եւ իր գործընկեր Յոնաս Րիդեստրալի հեղինակած
«Funky Business - Talent Makes The Capital Dance» (Բիզնես ֆանկ ոճում. Տաղանդը պարացնում է կապիտալին) գիրքը։ Այն դարձավ բիզնես գրականության հիթը եւ թարգմանվեց 32 լեզուներով։ Այն անվանում են «նոր տնտեսության մանիֆեստ»:
Նորդստրյոմի «Karaoke-capitalism» («Կարաոկե-կապիտալիզմ») երկրորդ բեսթսելերը (համահեղինակ՝ Յոնաս Րիդեստրալե) մի նոր ուղեցույց է այն մասին, թե ինչպես կարելի է գոյատեւել նոր աշխարհում: Գրքում ասվում է, որ բիզնեսի խնդիրը «կարաոկե-տնտեսության» մեջ միատեսակ ընդօրինակողների բազմությունն է, եւ միայն երեւակայությունն ու նորարարությունները թույլ կտան ազգին, ընկերությանը կամ կոնկրետ մարդուն գտնել յուրօրինակ դիրքորոշումը:
Երեւանում Կյել Նորդստրյոմի ելույթի կազմակերպիչ skill.am առցանց հարթակը յուրօրինակ իրադարձության այս տեսակը նախապատրաստել է ինսայթ սեսիայի ձեւաչափով, որի ընթացքում դոկտոր Նորդստրյոմը միջոցառման մասնակիցների հետ կձեւավորի ապագայի տեսլականը (15-25 տարի)՝ հիմնվելով ժամանակակից միտումների վրա:
Միջոցառումը տեղի կունենա Skill.am թիմի կողմից նախաձեռնած World’s Top Speakers in Armenia նախագծի շրջանակներում: Նախագծի նպատակն է Հայաստանը դարձնել հարթակ, որտեղ ելույթ են ունենում բարձրակարգ համաշխարհային բանախոսները, գրքերի հեղինակները եւ ականավոր մտածողները:

17 мая в Ереване выступит Кьелл Нордстрем (Kjell A. Nordström) - известный шведский экономист, соавтор бестселлеров «Бизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку таланта» и «Караоке-капитализм».
Кьелл Нордстрем получил мировое признание после выхода в 1999 году книги «Бизнес в стиле фанк», которую он написал в соавторстве с Йонасом Риддерстрале. Книга стала хитом деловой литературы и была переведена на 32 языка. Ее называют «манифестом новой экономики».
Второй бестселлер Нордстрема «Караоке-капитализм» (в соавторстве с Йонасом Риддерстрале) представляет собой новое руководство о том, как выжить в новом мире. В книге говорится, что проблемой для бизнеса является наличие множества однообразных подражателей в «караоке-экономике», и только воображение и инновации дают шанс обрести уникальную позицию нации, организации или конкретному человеку.
Организатор выступления Кьелла Нордстрема в Ереване - онлайн платформа Skill.am, подготовила оригинальный тип события в формате инсайт сессии,  в ходе которой доктор Нордстрем вместе с участниками  мероприятия сформируют видение будущего (15-25 лет) на основе существующих сегодня трендов.
Мероприятие состоится в рамках проекта World`s Top Speakers in Armenia, иницированного командой Skill.am  Цель проекта - сделать Армению площадкой для выступления топовых мировых спикеров, авторов книг и выдающихся мыслителей.