12:54 | 19.03.18 | Նորություններ | 13931
Մարտի 16-ին Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմից ներկայացվել է «Լերմոնտով-Ռուբինշտեյն-Վրուբել» գրական-երաժշտական ներկայացումը:
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի հովանավորությամբ ներկայացումն ամբողջացել է պոեմին նվիրված ժամանակակից անիմացիոն եռաչափ լուծումների շնորհիվ։ Հետագայում դրանք ներկայացվելու են նաեւ Ռուսական արվեստի թանգարանի սրահում։
«Վրուբելի գողացված կտավի վերադարձը Հայաստան նշանակալի իրադարձություն է մեզ բոլորիս համար։ Ուրախ ենք, որ մեր վաղեմի գործընկերոջ՝ Երեւանի ռուսական արվեստի թանգարանի հավաքածուն ամբողջացավ եւ նման բարձրարժեք արվեստի գործը վերադարձավ իրենց հարկի տակ։ Լինելով տեխնոլոգիական ընկերություն՝ մեզ համար շատ կարեւոր է աջակիցն ու գործընկերը լինել մշակութային արժեքները ժամանակակից հանդիսատեսին եւ արվեստասերներին նորովի մատուցելու գործում։
Նման անիմացիոն լուծումներն առաջին անգամ են Հայաստանում կիրառվում բեմից, ձեւավորվում են նոր մոտեցումներ, ինչը, համոզված եմ, կնպաստի մշակութային կենտրոնների առավել գրավչությանը, այցելությունների աճին։ Իսկ ովքեր այսօր ներկա չեն գտնվի անպայման խորհուրդ կտամ այցելել թանգարան եւ արվեստի հետ շփվել նաեւ տեխնոլոգիաների լեզվով»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

12:54 | 19.03.18 | Новости | 13951
16 марта на сцене Национального академического театра оперы и балета им. Ал.Спендиаряна был представлен музыкальный спектакль «Лермонтов-Рубинштейн-Врубель».
Спектакль стал целостным благодаря использованным при поддержке «Ростелеком-Армения» трехмерным анимационным решениям. В дальнейшем полотна будут представлены в Музее русского искусства.
«Возвращение похищенного полотна Врубеля в Армению стало знаменательным событием для всех нас. Мы рады, что коллекция Музея русского искусства Еревана, нашего давнего партнера, стала целостной, и это выдающееся произведение искусства вернулось в музей. Будучи технологической компанией, для нас очень важно помогать по-новому представлять культурные ценности современному зрителю и любителям искусства.
Подобные анимационные решения представляются на армянской сцене впервые, формируют новые подходы, благодаря которым, уверен, возрастает привлекательность и увеличится количество визитов культурных центров. А всем, кто сегодня не будет присутствовать, советую посетить музей и приобщиться к искусству также посредством технологий»,- отметил генеральный директор «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.