10:43 | 30.04.18 | Նորություններ | 26389
Սոցիալական ձեռներեց Ռուբեն Վարդանյանը պատմել է Tesla ընկերության բաժնետոմսերում ներդրումներ կատարելու իր փորձի մասին:
«Դա շատ փոքր ներդրում էր Tesla-ում՝ ներդրեցի $100 000, ստացա $700 000: Պատահաբար ստացվեց, ընկերս առաջարկեց մասնակցել, այն ժամանակ չէի հավատում այդ ընկերությանը», - պատմել է Վարդանյանը «Վեդոմոստի» թերթին տված հարցազրույցում:
«Ներդրեցի մեկ այլ կազմակերպության մեջ, ամեն ինչ կորցրեցի, ցավոք, Թրամփը սպանեց գաղափարը: Գաղափարը հանճարեղ էր՝ էթանոլի եւ դիզելային վառելիքի տարրերի արդյունաբերական արտադրման մշակում՝ ներդրում կանաչ տնտեսության մեջ: Սակայն նա հնարավորություն չտվեց նրանց», - ասել է ձեռներեցը:

10:43 | 30.04.18 | News | 26394
“I made a very small investment of USD 100 000 in Tesla and got USD 700 000. This happened by chance. In fact, a friend of mine offered to participate, though I wasn’t quite sure about the company,” Ruben Vardanyan told in an interview to Vedomosti.
“I also invested in another company, but I lost everything, as unfortunately, Trump killed the idea. Nonetheless, it was a brilliant idea: launch of industrial production of ethanol and components of diesel fuel, in other words, contribution to green energy”, he said.