15:52 | 29.05.18 | Նորություններ | 8385
Մայիսի 25-ին Երեւանում կայացավ «Oracle Cloud Day» համաժողովը, որի ընթացքում ՏՏ ոլորտի 80 առաջատար ընկերությունների ղեկավարներ ծանոթացան ժամանակակից ՏՏ-զարգացումներին ու հեռանկարներին, ինչպես նաեւ պատկերացում կազմեցին տեխնոլոգիաների ապագայի վերաբերյալ:
Մենք ապրում ենք թվային դարաշրջանում, երբ այնպիսի տեխնոլոգիաները, ինչպես, օրինակ, ամպը, արհեստական բանականությունը, մեքենայական ուսուցումը եւ կանխատեսելի վերլուծությունը կոտրում են հին բիզնես-մոդելների գործընթացների վերաբերյալ կարծրատիպերը եւ առաջարկում նոր լուծումներ:
«Տեխնոլոգիաներն այսօր փոխում են մեր կյանքն ու աշխատանքը, ամբողջությամբ վերափոխում ինդուստրիաները։ Երեւանում Oracle Cloud Day-ի ընթացում ուրախ ենք ներկայացնել նորագույն տեխնոլոգիական ձեռքբերումները։ Հետաքրքրությունը, որը հայաստանյան պատվիրատուները ցուցաբերում են նորագույն՝ մասնավորապես ամպային տեխնոլոգիաների հանդեպ լավագույն ապացույցն է, որ Հայաստանը մեծ ներուժ ունեցող երկիր է»,- նշել է Oracle-ի Կենտրոնական Ասիայի եւ Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Դմիտրի Սմիրնովը։
«Oracle Day» համաժողովի օրակարգը ներառում էր առաջադեմ տեխնոլոգիաներն ու ամպային լուծումները՝ ուղղված ՏՏ-ենթակառուցվածքի արդիականացմանը, ինչը թվային դարում թույլ է տալիս յուրաքանչյուր ղեկավարի վերափոխել բիզնեսը։
Տարածաշրջանի թոփ-կառավարիչները եւ Oracle-ի փորձագետները ներկայացրեցին նոր ծրագրերը եւ վերջին նորարարությունները, որոնք կարող են օգնել ընկերություններին արագացնել դեպի թվային աշխարհ անցումն ու օգտագործել տվյալների ամպային մշակման առավելությունները։
Ելույթների հիմնական թեմաներն էին`
Oracle ամպի հնարավորություններն ու առավելությունները
Oracle Management Cloud - ՏՏ մոնիտորինգի նոր սերունդ
Արտակարգ պահեստավորում (reservation) Oracle Cloud- ում
Վերջերս հայտարարված Autonomous Data Warehouse Cloud Service, որը հիմնված է Oracle Autonomous Database 18с-ի վրա
Ամպերում մեծ տվյալների պահպանում
Oracle ինտեգրման ծառայություններ։
Oracle կազմակերպությունն իր հաճախորդներին է տրամադրում լուծումներ, որոնք օգնում են արդյունավետ օգտվել գրեթե բոլոր առաջադեմ տեխնոլոգիաներից, այդ թվում` խոշոր տվյալների վերլուծություն (Big Data Analysis), մեքենայական ուսուցում (Machine Learning), “իրերի ինտերնետ” (Internet of Things, IoT), որոնք առանցքային դեր ունեն բիզնեսի վերափոխման հարցում, ինչպես նաեւ լիակատար եւ ինտեգրված տեխնոլոգիական ստեքերի կիրառում (բիզնես ծրագրեր, ինտեգրման տեխնոլոգիաներ եւ տվյալների բազաներ մինչ ծրագրային Exadata համակարգերը):
Oracle-ը տրամադրում է նաեւ Oracle Cloud նորարարական ամպային ծառայությունների պորտֆել, որոնք թույլ են տալիս ընկերություններին եւ կազմակերպություններին տեղափոխել աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունն ամպերում: Oracale-ն առաջարկում է ամպային ծառայություններ երեք մակարդակներում՝ SaaS (Software as a service ) հավելվածներ, պլատֆորմային PaaS (Platform as a Service) ծառայություններ եւ ենթակառուցվածքային IaaS (Infrastructure as a Service) ծառայություններ:
««Oracle Cloud Day»-ի ընթացքում մենք ներկայացնում ենք նորագույն տեխնոլոգիաներ, օրինակ, ավտոնոմ տվյալների բազա՝ Oracle Autonomous Database: Ավտոնոմ ամպային ծառայությունները ներկայացվել են ընդամենը մի քանի շաբաթ առաջ, եւ այսօր մենք այդ լուծումների մասին խոսում ենք Հայաստանում, իսկ ցանկացողներն արդեն կարող են կատարել պատվերներ»,- նշել է ԱՊՀ եւ Արեւելյան Եվրոպայի Oracle-բիզնեսի զարգացման տնօրեն Դմիտրի Յուդինը։
Նման միջոցառումները թույլ են տալիս պատվիրատուների եւ գործընկերների համար առավելագույնս արագ հասանելի դարձնել նորագույն մշակումների մասին տեղեկությունը եւ ստանալ հետադարձ կապի հնարավորություն տեխնոլոգիաների հետագա զարգացման նպատակով։
Oracle-ը միակն է ամպ մատակարարող ընկերությունների ցանկում, որն առաջարկում է այս տեխնոլոգիաներն օգտագործելու երեք տարբեր եղանակներ: Դրանք կարող են տեղակայվել եւ՛ հանրային ամպի մեջ, եւ՛ հաճախորդի կայքում: Բացի այդ, հաճախորդները ստանում են հնարավորություն օգտագործել Oracle Cloud at Customer մոդելը եւ օգտվել բաժանորդագրության բոլոր առավելություններից՝ ամպի հետ աշխատանք կատարելիս:
Oracle Cloud-ը առաջարկում է SaaS-հավելվածների ամբողջական ERP, HCM եւ CX- համալիրներ եւ իրենց դասում լավագույն PaaS եւ IaaS ծառայություններ տվյալների կենտրոնների միջոցով ամբողջ աշխարհով մեկ՝ Հարավային եւ Հյուսիսային Ամերիկայում, Եվրոպայոմ եւ Ասիայում։
Oracle-կորպորացիայի (NYSE: ORCL) վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք այցելել www.oracle.com/ru պաշտոնական կայք։

15:52 | 29.05.18 | Новости | 8433
25 мая в Ереване прошла конференция Oracle Cloud Day, в ходе которой более 80 ИТ-руководителей ведущих компаний Армении познакомились с современными ИТ-трендами, а также смогли заглянуть в будущее технологий.
Мир вструпил в цифровую эпоху, когда такие технологии, как облачные вычисления, искусственный интеллект, машинное обучение и аналитика больших данных, разрушают стереотипы старых бизнес-моделей, процессов и решений.
«Сегодня технологии меняют то, как мы живем и работаем, и даже трансформируют целые индустрии. И на Oracle Cloud Day в Ереване мы рады представить самые новейшие технологические достижения. Интерес, который армянские заказчики проявляют к новым технологиям, в том числе и облачным, - лучшие подтверждение того, что Армения – страна с большим потенциалом», - заявил Региональный директор Oracle по Центральной Азии и Кавказу Дмитрий Смирнов.
Программа конференции охватила передовые технологии и облачные решения для модернизации ИТ-инфраструктуры, позволяющие каждому руководителю менять свой бизнес в век Digital. Региональные топ-менеджеры и эксперты Oracle представили новые программы и последние инновации, которые могут помочь компаниям ускорить переход в цифровой мир и использовать преимущества облачной обработки данных.
Основными темами выступлений стали:
• Обзор возможностей и преимущества облака Oracle Cloud
• Oracle Management Cloud – Новое поколение IT мониторинга
• Аварийное резервирование в Облаке Oracle
• Автономная СУБД для витрин данных
• Большие данные в облаках
• Интеграционные сервисы Oracle.
Корпорация Oracle предоставляет заказчикам решения, помогающие с выгодой использовать практически все передовые технологии, включая аналитику больших данных, машинное обучение, интернет вещей (IoT), играющие ключевую роль в трансформации бизнеса, а также полный интегрированный технологический стек (от бизнес-приложений, интеграционных технологий и баз данных до программно-аппаратных комплексов) и портфолио самых инновационных облачных сервисов Oracle Cloud, которые позволяют предприятиям и организациям переносить рабочие нагрузки в облако. Oracle предлагает облачные сервисы на всех трех уровнях – SaaS-приложения, платформенные PaaS-сервисы и инфраструктурные IaaS-сервисы.
«На Oracle Cloud Day мы представляем самые новейшие технологии. Например, автономная база данных Oracle Autonomous Database и автономные облачные сервисы были представлены всего несколько недель назад, и сегодня мы говорим об этих решениях в Армении, и заказчики уже могут их заказать, - отметил Директор по развитию бизнеса Oracle в СНГ и Восточной Европе Дмитрий Юдин. - Подобные мероприятия позволяют нам максимально быстро доносить до наших заказчиков и партнеров информацию о новейших разработках и получать обратную связь для дальнейшего развития технологий».
Единственная среди облачных поставщиков корпорация Oracle сегодня предлагает три различных способа использования этих технологий. Они могут развертываться как в публичном облаке, так и на площадке заказчика, а также с помощью модели Oracle Cloud at Customer, когда клиент получает все преимущества подписки на облачные сервисы при работе в собственном ЦОД.
Oracle Cloud предлагает полные ERP, HCM и CX-комплексы SaaS-приложений и лучшие в своем классе сервисы PaaS и IaaS через дата-центры по всему миру в Северной и Южной Америке, Европе и Азии. Более подробную информацию о компании Oracle (NYSE: ORCL) можно получить на сайте www.oracle.com/ru.