11:55 | 21.06.18 | Armenia Startup Academy-ի շրջանավարտները | exclusive 107778
ERP Smart System ստարտափի նպատակը փոքր եւ միջին ընկերությունների համար CRM (հաճախորդների հետ հարաբերությունների կառավարման) ու ERP (ձեռնարկությունների ռեսուրսների պլանավորման) համակարգերի ապահովումն է։
Ստարտափի հիմնադիրը Ռոզա Բեջանյանն է։ Ընկերությունում աշխատում է 8 հոգի: Թիրախում են ՓՄՁ-ները եւ խոշոր ձեռնարկությունները:
Itel.am-ի հետ զրույցում Ռոզա Բեջանյանը նշել է, որ ի տարբերություն նմանօրինակ համակարգերի՝ հաճախորդներն այս համակարգը կոնֆիգուրացիա անելու կարիք չունեն:
«Ընկերությունն է իրականացնում այդ գործընթացը՝ ի տարբերություն նմանատիպ համակարգերի։ Պրոդուկտը բաժանված է բիզնես կատեգորիաների: Ստարտափի թիմը կարող է կոնֆիգուրացիա ապահովել 20 հազ. հաճախորդի համար։ Վճար ենք վերցնում ոչ թե մեկ օգտագործողի, այլ մեկ ընկերության հաշվով»,- բացատրել է նա:
Armenia Startup Academy-ի աքսելերացիոն ծրագրին դիմել պատրաստվողներին Ռոզա Բեջանյանը խորհուրդ է տվել լուրջ վերաբերվել գործընթացին:
«Ակադեմիա ընդունվում են որպես թիմ, դուրս գալիս՝ որպես ընկերություն։ Ստանում են ցանկացած օգնություն՝ սկսած դիզայնից, վերջացրած բիզնես մոդելով ու փիչ անելու հմտություններով»,- նշել է նա:
Ստարտափը պլանավորում է առաջիկայում գործարկել մոբայլ հավելված, համակարգն ինտեգրել չատբոտերի հետ ու մեկ տարի անց ունենալ առնվազն 100 հաճախորդ ընկերություն։

11:55 | 21.06.18 | Armenia Startup Academy | exclusive 107668
ERP Smart System is a startup providing small and medium enterprises with CRM (Customer Relationship Management) and ERP (Enterprise Resource Planning).
It was founded by Roza Bejanyan, whose team includes 8 people. The startup’s target audience is SMEs and large companies.
Roza has told Itel.am that contrary to similar services, ERP Smart System users don’t have to get configuration.
“We do it ourselves, which sets us apart from similar services. The products are offered in various business categories. We have staff who can provide configuration for 20 000 clients. We charge not per user, but per company,” she explained.
Roza Bejanyan recommends Armenia Startup Academy applicants to take every stage of the accelerator seriously.
“You come to the academy as a team and leave it as a company. You get any assistance you need, from design solutions to business models and pitching skills,” she said.
The startup plans to launch the mobile version soon, integrate the system with chatbots and gain at least 100 client companies within a year.