16:19 | 04.07.18 | Նորություններ | 17098
«Ռոստելեկոմ»-ի աջակցությամբ հունիսի 18-ից 23-ը Տավուշի մարզի Կայան եւ Այգեհովիտ գյուղերից երկու երեխա մասնակցել է «Թումո» ստեղծարար կենտրոնի կազմակերպած ամառային ճամբարին:
«Ռոստելեկոմ»-ը «Թումո» ստեղծարար կենտրոնի հետ արդեն երրորդ տարին է համագործակցում է այս ուղղությամբ եւ հնարավորություն տալիս նաեւ հեռավոր ու սահմանամերձ գյուղերի երեխաներին մասնակցություն ունենալու ամառային ճամբարին։
Յուրաքանչյուր երեխա մեկշաբաթյա ծրագրի շրջանակներում իր ընտրությամբ մասնակցում է «Թումո»-ի անիմացիայի, ֆիլմերի ստեղծման, լուսանկարչության, ռոբոտաշինության, խաղերի նախագծման դասընթացներին եւ դրանց ավարտին ներկայացում սեփական ուժերով ստեղծած նախագիծը։

16:19 | 04.07.18 | Новости | 17187
При поддержке «Ростелеком» двое детей из сел Тавушского марза Кайан и Айгеовит приняли участие в летнем лагере центра креативных технологий «Тумо».
«Ростелеком» уже третий год сотрудничает с центром «Тумо» в этом направлении и предоставляет возможность детям отдаленных и приграничных сел принять участие в летнем лагере.
В рамках недельной программы каждый ребенок по собственному выбору участвует в курсах «Тумо» по анимации, созданию фильмов, фотографии, роботостроению, проектированию игр и по завершению курса представляет созданный собственными силами проект.