14:59 | 10.07.18 | Նորություններ | 15483
Beeline-ը եւ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը (ՀԳՀՄ) հայտարարում են նոր ծրագրի մեկնարկի մասին, որն ուղղված է դպրոցականների շրջանում գործարար մտածելակերպի զարգացմանը եւ կարիերայի պլանավորմանը։
Ծրագրի շրջանակում 5 դպրոցների աշակերտներին ներկայացվելու են տնտեսության արագ զարգացող ճյուղերը եւ աշխատաշուկայի պահանջները։ Ծրագրին մասնակցող 9-12-րդ դասարանների աշակերտները ձեռք են բերելու նոր հմտություններ ՏՏ եւ ինժեներական խնդիրների լուծման համար, այցելելու են տարբեր ձեռնարկություններ, ստանալու են արտադրությունների վերաբերյալ գործնական գիտելիքներ եւ սեփական բիզնեսը սկսելու հնարավորություն։
«Երիտասարդների զբաղվածության խնդիրն ամենաարդիականներից մեկն է այսօր Հայաստանում, եւ, կարծում եմ, ցանկացած աջակցություն այդ հարցում խիստ կարեւոր է։ Այդ իսկ պատճառով, աշխատելով ՏՏ ոլորտում եւ քաջատեղյակ լինելով այդ շուկայի պահանջներին, մենք մեր պարտքն ենք համարում երիտասարդների ուղղություն ցույց տալ, որպեսզի նրանք համապատասխան գիտելիքներ ու հմտություններ ձեռք բերեն», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Beeline-ը ՀԳՀՄ-ի ակտիվ անդամ կազմակերպություն է եւ մշտապես աջակցում է երիտասարդների զբաղվածության խթանմանն ու մոտիվացիայի բարձրացմանը՝ մնալու Հայաստանում եւ զարգացնելու սեփական բիզնեսը կամ կարիերան: Ուզում եմ պարոն Պյատախինին մեր երախտագիտությունը հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար։ Ասեմ, որ այս ծրագրի շրջանակում եւս մեկ հնարավորություն է ստեղծվում խթանելու կապը դպրոցների եւ աշխատաշուկայի միջեւ», - ասել է ՀԳՀՄ նախագահ Գագիկ Մակարյանը։
Ծրագրի շրջանակում կբարելավվի դպրոցների «Տեխնոլոգիա» առարկայի ծրագիրը, լրացուցիչ մոդուլներ կմշակվեն, իսկ ուսուցիչները համապատասխան վերապատրաստում կանցնեն։

14:59 | 10.07.18 | Новости | 15589
Beeline и Республиканский союз работодателей Армении (РСРА) объявили о старте нового проекта, направленного на развитие бизнес-мышления и планирования карьеры среди школьников.
В рамках проекта ученикам пяти школ страны будут представлены наиболее быстро развивающиеся отрасли экономики страны и требования рынка труда. Участвующие в проекте ученики 9-12 классов приобретут новые навыки для решения задач в области ИТ и инженерии, посетят различные компании, получат практические знания о производителях и продуктах, а некоторые – даже возможность начать собственный бизнес.
«Проблема занятости молодежи – одна из наиболее актуальных на сегодняшний день в Армении, и, думаю, любая поддержка в этом вопросе крайне важна. Поэтому, работая в сфере ИТ и прекрасно зная о требованиях этого рынка, мы считаем своим долгом указать молодежи направление, чтобы они могли получать соответствующие знания и навыки», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Beeline – активно участвует в РСРА и последовательно оказывает поддержку росту занятости среди молодежи, тем самым мотивируя их оставаться в Армении и работать над собственным бизнесом или карьерой. Хочу выразить господину Пятахину благодарность за эффективное сотрудничество. Можно сказать, что в рамках этого проекта создается еще одна возможность по усилению связи между школами и рынком труда», - отметил председатель РСРА Гагик Макарян.
Отметим, что в рамках проекта будет усовершенствована программа предмета «Технология» и будут разработаны дополнительные модули, а преподаватели пройдут соответствующую переподготовку.