15:01 | 20.07.18 | Նորություններ | 21811
Beeline-ն առաջինը Հայաստանում գործարկել է «Ավտոմատ վճարում» ծառայությունն իր կանխավճարային բաժանորդների համար։
Բաժանորդը պետք է ընդամենը մեկ անգամ ակտիվացնի ծառայությունը՝ հեռախոսահամարին կցելով բանկային քարտի տվյալները, եւ համակարգն ինքնուրույն հաշվեկշռին կփոխանցի նշված գումարը, հենց հաշվեկշռին 50 դրամից պակաս գումար մնա։
Ավտոմատ վճարումը կարելի է ակտիվացնել ընկերության կայքում՝ «Վճարում» բաժնում։ Բաժանորդն իր հայեցողությամբ կարող է նշել գումար, որն ավտոմատ կփոխանցվի բանկային քարտին կցված հեռախոսահամարին։ Ցանկության դեպքում ծառայությունը կարելի է հեշտությամբ անջատել, փոփոխել փոխանցվող գումարը կամ կցված բանկային քարտի տվյալները։
«Լինելով ժամանակակից թվային ընկերություն՝ մենք ուզում ենք մեր բաժանորդների համար ապահովել առավել արդիական ծառայություններ, այդ թվում եւ վճարումներ կատարելու հետ կապված։ Ավտոմատ վճարման հնարավորությունը մեր բաժանորդներին թույլ կտա միշտ կապի մեջ լինել՝ չանհանգստանալով հաշվի վերալիցքավորման մասին, քանի որ համակարգն ինքը կհետեւի, որ հաշվեկշռին միշտ լինի բաժանորդի համար ցանկալի գումարը։ Վստահ եմ, որ մեր բաժանորդները կգնահատեն նման հնարավորությունը, որը եւս մեկ անգամ ապացուցում է, որ Beeline-ի հետ ամեն բան պարզ է եւ հարմար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նախագծի շրջանակում Ամերիաբանկը vPOS ծրագրային գործիքի միջոցով իրականացրել է բանկային քարտերի ամրակցումը Beeline-ի ինտերնետային կայքին: Այս գործիքի օգտագործումն ապահովում է առցանց գործարքների բարձր անվտանգությունը՝ VbV (Verified by VISA) եւ 3DSecure տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով:
vPOS ծրագրային գործիքի տեխնոլոգիան բացառում է քարտային տվյալների պահպանումը ինտերնետային կայքերում, բջջային հավելվածներում, ինչը երաշխավորում է գործարքների անվտանգության առավել բարձր մակարդակ:

15:01 | 20.07.18 | Новости | 21942
Beeline впервые в Армении запустил услугу «Автоплатеж» для абонентов предоплатной системы расчетов мобильной связи.
Абоненту достаточно один раз подключить услугу, прикрепив к номеру телефона данные банковской карточки, и система самостоятельно будет перечислять на баланс заданную сумму, как только сумма на балансе сократится до 50 драмов.
Подключить автоплатеж можно на сайте компании в разделе «Оплата». Абонент может по своему усмотрению установить сумму, которая будет автоматически перечисляться на баланс с прикрепленной к номеру банковской карточки. При желании услугу можно легко отключить, изменить перечисляемую сумму или данные прикрепленной карточки.
«Будучи современной цифровой компанией, мы хотим обеспечить своим клиентам самые актуальные услуги, в том числе и связанные с оплатой услуг. Опция автоматической оплаты позволит нашим абонентам всегда быть на связи и не беспокоиться о пополнении баланса, так как система сама проследит за тем, чтобы на счету всегда была желаемая для клиента сумма. Уверен, наши абоненты оценят подобную возможность, которая еще раз доказывает, что с Beeline просто и удобно», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В рамках проекта Америабанк обеспечивает прикрепление банковских карточек к сайту Beeline посредством инструмента vPOS. Использование данного инструмента обеспечивает высокую безопасность онлайн-транзакций благодаря технологиям VbV (Verified by VISA) и 3DSecure. Отметим также, что технология инструмента vPOS исключает хранение данных на вебсайтах и в мобильных приложениях, что гарантирует максимально высокий уровень безопасности.