16:36 | 12.04.19 | Հոդվածներ | exclusive 55668
Հայ հիմնադիրներ ունեցող, տնային ծառայությունների ոլորտում բիզնես կառավարման լուծումներ առաջարկող ամերիկյան ServiceTitan ընկերությունը տարեսկզբին Հայաստանում գրասենյակ բացեց:
Itel.am-ի հետ զրույցում ServiceTitan-ի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Աշոտ Տոնոյանը նշել է, որ ներկայում գրասենյակն աշխատակիցների որոնման ակտիվ փուլում է:
ServiceTitan-ի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Աշոտ Տոնոյանը ServiceTitan-ի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Աշոտ Տոնոյանը
photo © ServiceTitan
«Ցանկանում ենք այս տարի Երեւանի թիմը մեծացնել՝ հասնելով 50 աշխատակցի»,- նշել է նա:
Աշոտ Տոնոյանի խոսքով, աշխատակիցների ընտրության հարցում ServiceTitan-ը բարձր նշաձող է սահմանել:
«Մեծ թվով հայտեր ենք ստանում, սակայն թեկնածուների մեծամասնությունը թեստերի եւ հարցազրույցների փուլում դժվարությունների է հանդիպում: Սա նշանակում է, որ կամ պետք է հետ քայլ կատարենք եւ իջեցնենք պահանջների նշաձողը, կամ օգնենք թեկնածուներին՝ հասնելու այդ նշաձողին: Որոշեցինք ընտրել երկրորդ տարբերակը», ընդգծել է նա:
Առաջիկայում ServiceTitan-ը խորացված .NET դասընթաց կկազմակերպի՝ փորձառու ինժեներների համար: Աշոտ Տոնոյանի խոսքով, սա կլինի ընկերության առաջին քայլը՝ Հայաստանի բարձրորակ տաղանդի կրթության ուղղությամբ:
«Մենք թեկնածուներից ոչ միայն բարձր սպասելիքներ ունենք, այլեւ տրամադրում ենք շատ մրցակցային կոմպենսացիա եւ առավելություններ, այդ թվում՝ բաժնեմաս, միջազգային մակարդակի առողջապահական փաթեթ, անվճար լանչ եւ այլն:
Մեր թիմում կան ինժեներներ, որոնք տարիներ շարունակ աշխատել են ֆրիլանս ռեժիմով՝ արտերկրից ընկերությունների համար, եւ նրանց դեպքում հաջորդ քայլը հիմնականում դիտարկվում է արտերկիր տեղափոխվելը: Սակայն այդ մասնագետները որոշել են միանալ ServiceTitan-ի թիմին՝ որպես աշխատակիցներ: Մենք ուրախ ենք նպաստել, որ տաղանդը մնա Հայաստանում»,- եզրափակել է Աշոտ Տոնոյանը:
ServiceTitan-ի երեւանյան գրասենյակում թափուր աշխատատեղերի հաստիքներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:
Հիշեցնենք, որ ServiceTitan-ը գրասենյակներ ունի Լոս Անջելեսում եւ Ատլանտայում, որտեղ ավելի քան 600 հոգի է աշխատում: 2018թ. մարտին ընկերությունը ներդրումային C շրջանում $62 մլն ներգրավեց: Ներդրումային շրջանը գլխավորեց Battery Ventures-ը: Նույն տարվա նոյեմբերին ընկերությունը ներդրումային D ռաունդում $165 մլն ներգրավեց եւ այսուհետ գնահատվում է $1,65 մլրդ: Ներդրումային ռաունդը գլխավորում էր Index Ventures-ը:

Head of ServiceTitan Armenia Ashot Tonoyan
Earlier this year U.S.-based provider of business management solutions for home service companies ServiceTitan, whose founders are of Armenian descent, opened an office in Yerevan.
Director of the new office Ashot Tonoyan has told Itel.am that ServiceTitan Armenia has resumed its active hiring.
“The aim is to grow the team to up to 50 people this year,” he said.
According to Tonoyan, ServiceTitan has set a high bar.
“We are getting a large number of applications, but most of the candidates are having difficulties passing our tests and interviews. We can either go back and lower the bar or help the candidates reach the bar. We’ve decided to go with the second,” he pointed out.
Soon ServiceTitan will be organizing a four-week long in-depth .NET training for experienced engineers. According to Tonoyan this will be the company’s first step towards contributing to the education of highly qualified talent in Armenia.
“Not only do we have high expectations from our candidates, but we also offer very competitive compensation and perks like stock options, world-class healthcare package, free lunch every day and many more.
We have engineers who used to work as freelancers for companies abroad for many years and usually their next step is to move abroad altogether, but they decided to join ServiceTitan as full-time employees instead. We are happy to contribute to talent staying in Armenia,” concluded Ashot Tonoyan.
The list of vacancies at ServiceTitan Armenia is available here.
ServiceTitan has offices in Los Angeles and Atlanta, which employ over 600 people. In March of 2018 the company raised USD 62 million in C funding round led by Battery Ventures. In November of the same year ServiceTitan raised USD 165 million in D round led by Index Ventures, taking its valuation to USD 1.65 billion.