10:53 | 03.09.19 | Նորություններ | 7184
WCIT 2019-ի կազմակերպչական գրասենյակը հայտարարել է լրագրողների հավատարմագրման գործընթացի մեկնարկի մասին:
ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովը եւ հարակից միջոցառումները լուսաբանել ցանկացող լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները, ազատ լրագրողները, բլոգերները կարող են սեպտեմբերի 3-20-ը միջոցառման պաշտոնական կայքում լրացնել հայտը։
Հավատարմագրվող լրագրողների քանակը սահմանափակ է։
ՏՏ աշխարհի ամենահեղինակավոր միջոցառումներից մեկն այս տարի տեղի է ունենալու Հայաստանում՝ Երեւանում, հոկտեմբերի 6-9-ին։ Երեւանյան համաժողովին սպասվում է ավելի քան 2500 մասնակից՝ 70 երկրից։
Հավատարմագրման համար անհրաժեշտ է լրացվող հայտին կցել անձը հաստատող վավեր փաստաթուղթ, պաշտոնական լուսանկար, կենսագրություն, պաշտոնական նամակ լրատվամիջոցի ղեկավարից, տեղեկություն նկարահանման սարք(եր)ի մասին։
Փաստաթղթերի ամբողջական ցանկն ու կարգը ներկայացված է միջոցառման կայքում։ Հարցերի դեպքում կարելի է գրել accreditation@wcit2019.org հասցեին կամ զանգահարել +374 11 40 70 00 կամ +374 11 40 70 04 հեռախոսահամարներով։
«Հավատարմագրման հայտերի գործընթացն այնպես ենք մշակել, որ այն սահուն ու առանց խնդիրների ընթանա՝ լրագրողների համար հնարավոր առավելագույն ազատություն ապահովելու նպատակով։ Հաստատված լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հետագա քայլերի մասին կտեղեկացվեն էլեկտրոնային փոստով»,- նշել է WCIT 2019-ի հանրային կապերի պատասխանատու Արմինե Ուդումյանը:
WCIT 2019 ՏՏ համաշխարհային համաժողովի թեման է՝ «Ապակենտրոնացման ուժը. ակնկալիք եւ վտանգ»։ Համաժողովի ընթացքում հանգամանորեն կքննարկվի, թե ինչպես են տեղեկատվական եւ հաղորդակցության տեխնոլոգիաները թե՛ դրական, թե՛ բացասական առումներով վերափոխում մեր կյանքը, ինչ ազդեցություն են ունենում շահույթի եւ բարեկեցության, ապահովության եւ անվտանգության, ժողովրդավարության եւ մարդասիրության վրա։ WCIT 2019-ի օրակարգն արդեն հասանելի է միջոցառման պաշտոնական կայքում:
WCIT ՏՏ համաշխարհային համաժողովը Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (ՏՏԾՀԴ) ամենանշանավոր միջոցառումն է։ Դաշինքը 83 երկրների տեղեկատվական եւ հաղորդակցության տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) միություններից բաղկացած ընկերակցություն է, որը ներկայացնում է ոլորտի 90 տոկոսը։ Արդեն 40 տարի, տեխնոլոգիական ոլորտի առաջատարները՝ գործադիր տնօրենները եւ ներդրողները, քաղաքականություն սահմանողները եւ պետական պաշտոնյաները, գիտնականներն ու տեխնոլոգները, հանդիպում են ամենամյա այս միջոցառմանը՝ քննարկելու ոլորտում առկա իրավիճակը, թվային տեխնոլոգիաների զարգացման ուղղությունը եւ դրա նշանակությունը մեր ապագայի վրա։
WCIT 2019 ՏՏ համաշխարհային համաժողովը տեղի կունենա Երեւանում, հոկտեմբերի 6-9-ին։ Համաժողովը հյուրընկալվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո եւ աջակցությամբ։ ՏՏ համաշխարհային համաժողովը հիմնադրել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը։ Համաժողովը կազմակերպում է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը։

10:53 | 03.09.19 | News | 7165
Applications can be submitted online through WCIT 2019’s website. Media accreditation will be available for members of the press, bloggers, freelance journalists and more. The deadline to submit an application online is September 20.
A full list of required accompanying documents for the accreditation request is available on the WCIT 2019 website. These documents, along with the media accreditation request form can be submitted digitally. For further questions, please contact the Accreditation department by email at accreditation@wcit2019.org or call +374 11 40 70 00 or +374 11 40 70 04.
“We have designed the accreditation application process to be as smooth and frictionless as possible to provide as much freedom for members of the press. Approved media candidates will be informed via email along with further instructions,” says Ms. Armine Udumyan, Public Relations Officer at WCIT 2019.
The World Congress on Information Technology (WCIT 2019), one of the oldest and most influential ICT events in the world, will be held in Yerevan this year from October 6-9. The three-day congress will gather over 2000 participants from around 70 countries: information and communication technology leaders, CEOs and investors, policy makers and government officials, academics, and technologists. This year’s theme is The Power of Decentralization: Promise and Peril.
The Government of Armenia has declared IT a strategic area of focus. The country's legislation fosters favorable conditions for foreign direct investments in the tech sector. Furthermore, consistent efforts are being made to promote the development of high-tech innovations, cultivate ecosystems, and accelerate startups in the industry. The ICT sector represents 7 percent of the national GDP. Over 45 percent of the industry exports go to the USA and Canada, 25 percent to Europe, 11 percent to Asia. Over 900 ICT companies call Armenia home, including globally recognized Picsart, Renderforest, Softconstruct, Joomag, etc.
WCIT 2019 will be held in Yerevan on October 6-9, 2019. The Congress is hosted by Armenia with the support and under the high patronage of the Government of the Republic of Armenia. The World Congress on Information Technology (WCIT) was established by the World Information Technology and Services Alliance (WITSA). Its main organizing body is the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE).