18:07 | 30.03.20 | Նորություններ | 167046
Արձագանքելով ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության առաջարկին՝ Վիվա-ՄՏՍ-ն աջակցում է Հայաստանում հեռավար ուսուցման զարգացման նախաձեռնությանը:
Ընկերությունում նշել են, որ ստեղծված իրադրության պայմաններում հեռավար ուսուցումն արդյունավետ կազմակերպելու համար առավել քան երբեւէ կարեւորվում է գործարար ոլորտ-պետություն համագործակցությունը:
Այսօրվանից (30.03.2020) սկսած առանց հավելյալ վճարի (առանց տարիֆիկացման) Վիվա-ՄՏՍ-ի հետվճարային ու կանխավճարային բաժանորդների համար հասանելի կլինեն ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության հեռավար ուսուցման հետեւյալ կայքերը՝

18:07 | 30.03.20 | News | 167051
In response to the appeal from the Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sport, Viva-MTS is supporting online learning in Armenia.
The company has announced that in order to organize the distance learning process more efficiently, it will focus on cooperation between the state and the enterprises.
Starting from today, March 30, 202, pre-paid and post-paid subscribers of Viva-MTS will be able to access the following distance learning websites of the ministry without additional payment: