18:07 | 30.03.20 | Նորություններ | 167046
Արձագանքելով ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության առաջարկին՝ Վիվա-ՄՏՍ-ն աջակցում է Հայաստանում հեռավար ուսուցման զարգացման նախաձեռնությանը:
Ընկերությունում նշել են, որ ստեղծված իրադրության պայմաններում հեռավար ուսուցումն արդյունավետ կազմակերպելու համար առավել քան երբեւէ կարեւորվում է գործարար ոլորտ-պետություն համագործակցությունը:
Այսօրվանից (30.03.2020) սկսած առանց հավելյալ վճարի (առանց տարիֆիկացման) Վիվա-ՄՏՍ-ի հետվճարային ու կանխավճարային բաժանորդների համար հասանելի կլինեն ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության հեռավար ուսուցման հետեւյալ կայքերը՝

Учитывая предложение министерства образования, науки, культуры и спорта, Вива-МТС содействует инициативе развития дистанционного образования в Армении.
В компании отметили, что в сложившейся ситуации для организации процесса дистанционного обучения очень важным фактором является сотрудничество бизнес- сферы и государства.
С 30 марта для постоплатных и предоплатных абонентов Вива-МТС без дополнительной платы (без тарификации) будут доступны следующие образовательные сайты министерства образования, науки, культуры и спорта: