Ավարտվել է «Viva University»-ի հերթական փուլը․երկու ամիս տեւած ծրագրի արդյունքում 27 ուսանող ստացել է պրակտիկ գիտելիքներ եւ հմտություններ սպասարկման տարբեր կենտրոններում, այդ թվում նաեւ՝ մարզային:
Ուսանողները հնարավորություն են ունեցել բացահայտել «գործատու-աշխատակից» եւ «ընկերություն-հաճախորդ» մոդելները, հստակ պատկերացում կազմել կորպորատիվ մշակույթի եւ առաջատար ընկերության բիզնես կառավարման մոդելի առանձնահատկությունների ու առավելությունների մասին:
Արդեն տասը տարի Viva-ն ինքնաբացահայտման եւ զարգացման հնարավորություն է տալիս ուսանողներին՝ կարեւոր ներդրում կատարելով նրանց մասնագիտացման եւ աշխատաշուկայում ինտեգրման հարցում: Տարիների պատասխանատու եւ ճկուն մոտեցման շնորհիվ «Viva University» ծրագիրը կարեւոր արդյունք է ապահովում երկրի, երիտասարդության ու բիզնեսի համար:
«Viva University»-ի շրջանավարտներին ողջունել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Այսօր կարեւոր օր է ձեզ համար: Դուք մասնակցել եք մի ծրագրի, որն էական ազդեցություն է թողնելու ձեր հետագա մասնագիտական կողմնորոշման վրա: Ձեզնից շատերը վստահաբար զգացին, որ սա մի կազմակերպություն է, որը զբաղվում է ոչ միայն հեռահաղորդակցության հարցերով, այլեւ այնպիսի նախագծերով, որոնց հիմքում թվային հարթակն է եւ երկրի թվային ապագան: Քսանամյա մեր ճանապարհին եղել են կարեւոր ձեռքբերումներ ու նաեւ սխալներ: Դուք այդ անգնահատելի փորձառությունը կարճ ժամանակում ուսումնասիրելու եւ դրանով իսկ նոր հմտություններ ձեռք բերելու հնարավորություն եք ստացել: Կարողացել եք տեսնել ընկերության գործունեության ամբողջ շղթան եւ հասկանալ, որ Viva-ն բազմապրոֆիլ ընկերություն է: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ ձեզնից մի քանիսն ընտրվել են աշխատելու մեզ մոտ: Վստահաբար կարող եմ ասել, որ այն փորձը, որը ձեռք եք բերել այստեղ, կարեւոր է եւ որեւէ տեղ դիմելիս մրցակցային առավելություն է տալու ձեզ», - ասել է Արմեն Ավետիսյանը:
Ընկերության՝ տարիների փորձ ունեցող մասնագետների օգնությամբ ծրագրի մասնակիցները դասընթացների ու սպասարկման կենտրոններում գործնական ակտիվ շփումների շնորհիվ ծանոթացել են գործընկերային հաղորդակցման հմտություններին, բացահայտել միջանձնային հարաբերությունների եւ թիմային աշխատանքի կարեւորությունը:
«Viva University»-ի հերթական փուլին մասնակցել են ուսանողներ մայրաքաղաքից եւ 7 մարզից (Կոտայք, Արարատ, Արմավիր, Շիրակ, Տավուշ, Լոռի, Արագածոտն): Մասնակիցներից 6-ն արդեն համալրել է ընկերության աշխատակիցների շարքերը։ Տասը տարվա ընթացքում նախագծի շրջանավարտներից 117-ը համալրել է Viva-ի աշխատակիցների շարքերը:

17:31 | 03.06.25 | Новости | 14245
Завершился очередной этап образовательной программы «Viva University». В результате двухмесячной программы 27 студент получил практические знания и навыки в различных центрах обслуживания компании, в том числе − в региональных.
Студенты также имели возможность изучить модели взаимодействия «работодатель-сотрудник», «компания-клиент», a также получить четкое представление о корпоративной культуре, а также особенностях и преимуществах модели управления бизнесом ведущей компании Армении.
На протяжении десяти лет Viva предоставляет студентам возможности развития, внося важный вклад в их специализацию и интеграцию на рынок труда. Параллельно с университетским образованием, благодаря многолетнему ответственному и гибкому подходу, программа «Viva University» обеспечивает возможности, важные как для молодежи и бизнеса, так и для страны в целом.
Выпускников программы приветствовал генеральный директор компании Viva Армен Аветисян.
«Сегодня для вас важный день. Вы приняли участие в программе, которая значительно повлияет на вашу будущую профессиональную ориентацию. Многие из вас, наверняка, почувствовали, что Viva – это не только компания, занимающаяся телекоммуникациями, но и организация, реализующая проекты на основе цифровых платформ и формирующая цифровое будущее страны. За прошедшие двадцать лет мы достигли значимых успехов, но не обходилось и без ошибок. У вас была уникальная возможность изучить этот бесценный опыт и приобрести новые навыки за короткий срок. Вы смогли увидеть всю цепочку деятельности компании и убедиться, что Viva – многопрофильная организация. Рад сообщить, что некоторые из вас были отобраны для работы у нас. Могу с уверенностью сказать: полученный здесь опыт станет для вас важным преимуществом и откроет дополнительные возможности при трудоустройстве в любой компании. Желаю вам всего наилучшего!», – заявил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
С помощью опытных специалистов компании, а также с применением обучающих курсов и практического взаимодействия в центрах обслуживания, участники программы освоили навыки бизнес-коммуникации и открыли для себя важность кросс-функциональных отношений и командной работы.
В очередном туре «Viva University» приняли участие студенты из Еревана и 7 регионов Армении (Котайка, Арарата, Армавира, Ширака, Тавуша, Лори, Арагацотна); 6 участников уже пополнили ряды сотрудников компании.