11:27 | 23.06.25 | Նորություններ | 14328
EdPad Arm ՏՏ ընկերության նախաձեռնությամբ եւ Ucom-ի աջակցությամբ Երեւանի Միքայել Նալբանդյանի անվան №33 հիմնական դպրոցում կայացել է պաշտոնական միջոցառում՝ նվիրված դպրոցական ուսուցման համար նախատեսված ժամանակակից թվային լուծումների փորձարկման պիլոտային նախագծի հաջող ավարտին:
Նախագիծը «Թվային դասարան» համալիր լուծում է՝ հիմնված EdPad կրթական պլանշետի եւ Samsung Flip Pro ինտերակտիվ տախտակի վրա: Պիլոտային նախագծին, որը տեւել է մեկ ուսումնական տարի, մասնակցել են №33 դպրոցի մանկավարժներն ու մի քանի դասարանների աշակերտները:
Նախագծի կազմակերպիչն ու «Թվային դասարան» համալիր լուծման հեղինակն է հայկական EdPad Arm ՏՏ ընկերությունը:
Ucom-ը հանդես է եկել նախագծի պաշտոնական գործընկեր՝ փորձարկման ամբողջ ընթացքում տրամադրելով բարձր արագությամբ շարժական ինտերնետ, որը ուսուցիչներին եւ աշակերտներին մեծ թվով կրթական, տեղեկատվական եւ զարգացնող ռեսուրսների հասանելիություն է տվել:
EdPad կրթական պլանշետը նորարար լուծում է, որն ընդգրկում է ժամանակակից Samsung պլանշետը, վնասակար տեղեկատվությունից աշակերտին պաշտպանող հատուկ ծրագրային ապահովումը, պլանշետների մեջի բովանդակության հեռակա կառավարման համակարգը, դասարանի կառավարման համակարգը, ինչպես նաեւ կրթական, տեղեկատվական, զարգացնող եւ կիրառական բովանդակության լայն ընտրանի՝ էլեկտրոնային ուսումնական գրքեր, թվային գրադարաններ, կրթական հարթակներ եւ այլն:
«Իր ամենօրյա աշխատանքում, ինչպես նաեւ մեր սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության շրջանակում Ucom-ը մեծ կարեւորություն է տալիս Հայաստանում տեխնոլոգիաների զարգացմանը, եւ իհարկե որակյալ տեխնոլոգիական կրթությունը չափազանց կարեւոր է դրա համար։ Ուստի մենք ուրախ ենք եւ միշտ պատրաստակամ ենք աջակցելու նման առաջադեմ կրթական ծրագրերին, քանի որ գիտակցում ենք հեռահաղորդակցության նշանակությունը կրթության համար», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Շնորհակալություն ենք հայտնում մեր բոլոր գործընկերներին եւ ընկերներին, որոնք օգնել եւ աջակցել են այս նախագծի իրականացմանը։ Մեր կողմից էլ մենք անելու ենք հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի Հայաստանի դպրոցականներն ու ուսուցիչները կարողանան օգտվել ամենաթարմ եւ ժամանակակից թվային լուծումներից», - նշել է EdPad Arm-ի գործադիր տնօրեն Յուրի Սարապենյան:
«Թվային դասարան» համալիր լուծումը կարող է կայուն հիմք դառնալ Հայաստանի դպրոցական կրթության համակարգի թվայնացման համար:

11:27 | 23.06.25 | Новости | 14322
По инициативе IT-компании EdPad Arm и при содействии Ucom в ереванской основной школе №33 имени Микаэля Налбандяна состоялось официальное мероприятие, посвященное успешному завершению пилотного проекта по апробации современных цифровых решений для школьного образования.
Проект представляет собой комплексное решение «Цифровой класс» на базе образовательного планшета EdPad и интерактивной доски Samsung Flip Pro. В пилотном проекте длительностью один учебный год приняли участие педагоги школы, а также ученики нескольких классов школы №33.
Организатором проекта и автором комплексного решения «Цифровой класс» стала армянская IT-компания EdPad Arm.
Ucom выступил официальным партнером проекта, предоставив на весь период тестирования решения доступ к высокоскоростному мобильному интернету, тем самым обеспечив учителей и школьников доступом ко множеству образовательных, развивающих и справочных ресурсов.
Образовательный планшет EdPad – уникальное решение, состоящее из современного планшета Samsung, специального программного обеспечения, защищающего школьника от вредоносной информации, системы дистанционного управления контентом на планшетах, систему управления классом, а также целым спектром образовательного, справочного, развивающего и прикладного контента: электронные учебники, цифровые библиотеки, образовательные платформы и многое другое.
«В своей каждодневной работе, а также в рамках политики социальной ответственности Ucom придает большое значение развитию технологий в Армении. Конечно, качественное технологическое образование играет ключевую роль в этом деле. Поэтому мы рады и всегда готовы поддержать подобные образовательные программы, поскольку осознаем важность телекоммуникаций в сфере образования», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Мы благодарим всех коллег и партнеров, оказавших нам помощь и поддержку в проведении этого проекта, и со своей стороны приложим максимум усилий, чтобы школьники и учителя в Республике Армения могли использовать самые передовые и современные цифровые решения», - отметил Юрий Сарапеня, исполнительный директор EdPad Arm.
Комплексное решение «Цифровой класс» может стать прочной основой процесса цифровизации системы школьного образования Республики Армения.