11:02 | 12.03.09 | Նորություններ | 10761
Երեւան /Մեդիամաքս/. Vivacell-MTS բջջային օպերատորի հասույթը 2008թ. ավելացել է 57 մլրդ 199,1 մլն դրամով` կազմելով 78 մլրդ 478,2 դրամ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, վկայակոչելով MTS-ի ֆինանսական ու գործառնական արդյունքները, ընկերության զուտ շահույթն անցյալ տարի կրճատվել է 1 մլրդ 802,3 մլն դրամով` կազմելով 548,7 դրամ:
Vivacell-MTS-ի մասնաբաժինը շուկայում ըստ բաժանորդային բազայի 2008թ. 4-րդ եռամսյակում 69%-ից հասել է 79%-ի, իսկ թափանցելիության մակարդակը պահպանվելէ 80%-ի մակարդակում:
2008թ. 4-րդ եռամսյակում Vivacell-MTS-ի բաժանորդային բազան ավելացել է 240 հազ. բաժանորդով` կազմելով 2 մլն 20 հազ.:
Ընկերության հասույթը 2008թ. չորրորդ եռամսյակում կազմել է 19 920,6 մլն դրամ` 2007թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 7.8%-ով:
Ընկերության զուտ շահույթը հաշվետու ժամամակահատվածում 2007թ. 4-րդ եռամսյակի համեմատ կրճատվել է 94,1%-ով` կազմելով 137,2 մլն դրամ:
2008թ. չորրորդ եռամսյակում ՄՏՍ-ի կապիտալ ներդրումները ՀՀ հիմնական միջոցներում կազմել են $20 մլն:
Չորրորդ եռամսյակում ՀՀ-ում ՄՏՍ-ի մեկ բաժանորդից ստացված միջին ամսեկան եկամուտը (ARPU) կազմել է 5047,1 դրամ:

11:02 | 12.03.09 | Новости | 4275
Ереван /Медиамакс/. Выручка сотового оператора Vivacell-MTS в 2008 году выросла на 57 млрд 199,1 млн драмов, составив 78 млрд 478,2 млн драмов.
Как сообщает агентство Медиамакс со ссылкой на финансовые и операционные результаты МТС, чистая прибыль компании в прошлом году сократилась на 1 млрд 802,3 млн драмов, составив 548,7 млн драмов.
Доля рынка Vivacell-MTS по абонентской базе в Армении в 4-м квартале 2008 года увеличилась с 69% до 79%, а уровень проникновения сохранился на уровне  80 %.
В четвертом квартале 2008 года абонентская база Vivacell-MTS увеличилась на 240 тысяч абонентов и составила 2 млн 20 тысяч.
Выручка компании в четвертом квартале 2008 года составила 19 920,6 млн драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2007 года на 7.8%.
Чистая прибыль компании в отчетный период сократилась по сравнению с 4-м кварталом 2007-го на 94,1%, составив 137,2 млн драмов.
В четвертом квартале 2008 года капитальные вложения МТС в основные средства в Армении составили $20 млн.