14:37 | 30.03.09 | Նորություններ | 4849
“ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովն այսօր ասել է որ ընկերությունը մշակել է ճգնաժամի ազդեցությանը հակազդելու ծրագիր եւ մտադիր չէ ետ կանգնել իր առջեւ դրված նպատակներից:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Նեյչո Վելիչկովն այսօր չի խոսել ընկերության հասույթի ծավալների կրճատման մասին` նշելով, որ “թվերի մասին կարելի է խոսել 2009թ. առաջին եռամսյակի ֆինանսական արդյունքների ամփոփումից հետո”:
“ԱրմենՏելի” ղեկավարը նշել է, որ բջջային կապի սակագների փոփոխման հարցը կախված կլինի դոլարի նկատմամբ ազգային արժույթի փոխարժեքից: Նեյչո Վելիչկովը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում “ԱրմենՏելը” կհայտարարի համակցված ծառայությունների նոր սակագնային փաթեթների մասին:
Ընկերության ղեկավարը նաեւ ասել է, որ “ԱրմենՏելն” ու “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը բանակցություներ են վարում փոխմիացման մասին նոր պայմանագրի վերաբերյալ: Նրա խոսքերով, “բջջային եւ ֆիքսված կապի սակագները հավասարակշռման կարիք ունեն, եւ մենք պարոն Յիրիկյանի հետ լուրջ բանակցություններ ենք վարում այն քայլի որոշման համար, որը թույլ կտա առաջարկել նոր սակագներ”:

14:37 | 30.03.09 | Новости | 4938
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» (бренд Beeline) Нейчо Величков сказал сегодня, что компания разработала программу для противодействия влиянию кризиса и не намерена отступать от поставленных целей.
Как сообщает агентство Медиамакс, Нейчо Величков не стал говорить сегодня о снижении объемов выручки компании, отметив, что «о цифрах можно будет говорить после подведения финансовых итогов за первый квартал 2009 года».
Глава «АрменТел» отметил, что вопрос изменения тарифов на мобильную связь будет зависеть от соотношения курса национальной валюты к доллару. Нейчо Величков сообщил, что в ближайшее время «АрменТел» объявит о новых тарифных планах на конвергентные услуги.
Глава компании сказал также, что «АрменТел» и «Виваселл-МТС» ведут переговоры относительно нового договора об интерконнекте. По его словам, «тарифы на мобильную и фиксированную связь нуждаются в выравнении, и мы с господином Йирикяном ведем серьезные переговоры для определения того шага, который позволит предложить новые тарифы».