15:34 | 05.05.09 | Նորություններ | 4699
Երեւան /Մեդիամաքս/. France Telecom (Orange ապրանքանիշ) ընկերությունը Հայաստանում կսկսի կապի ծառայություններ մատուցել 2009թ. հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը:
Նրա խոսքերով, նախարարությունը հետեւում է ընկերության աշխատանքի ընթացքին, այս պահին նախագծվում եւ նախապատրաստվում է գործունեության մեկնարկը: Նախարարը հիշեցրել է, որ ընկերության 2009թ. ծրագրի համաձայն France Telecom-ի ներդրումների ծավալը կազմելու է $75 մլն` անկախ ճգնաժամի հետեւանքներից:

15:34 | 05.05.09 | Новости | 4832
Ереван /Медиамакс/. Комания France Telecom (бренд Orange) начнет предоставлять услуги связи в Армении в октябре-ноябре 2009 года.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявил сегодня в Ереване министр транспорта и связи Армении Гурген Саргсян.
По его словам, министерство следит за ходом работ компании, на данный момент проводятся проектирование и подготовка к началу деятельности. Министр напомнил, что согласно программе компании на 2009 год объем инвестиций France Telecom составит $75 млн. вне завивисимости от последствий кризиса.