15:34 | 05.05.09 | Նորություններ | 4699
Երեւան /Մեդիամաքս/. France Telecom (Orange ապրանքանիշ) ընկերությունը Հայաստանում կսկսի կապի ծառայություններ մատուցել 2009թ. հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը:
Նրա խոսքերով, նախարարությունը հետեւում է ընկերության աշխատանքի ընթացքին, այս պահին նախագծվում եւ նախապատրաստվում է գործունեության մեկնարկը: Նախարարը հիշեցրել է, որ ընկերության 2009թ. ծրագրի համաձայն France Telecom-ի ներդրումների ծավալը կազմելու է $75 մլն` անկախ ճգնաժամի հետեւանքներից:

15:34 | 05.05.09 | News | 4685
Yerevan /Mediamax/. France Telecom (Orange brand) company will start provision of communication services in Armenia in October-November, 2009.
Mediamax reports that the Minister of Transport and Communication of Armenia Gurgen Sargsian said this in Yerevan today.
According to him, the Ministry watches the process of the company’s works, at the moment the design and the preparation for launch of the services are in process. The Minister reminded that according to the program of the company for 2009, the volume of France Telecom’s investments will make $75mln irrespective of the consequences of the crisis.