14:39 | 26.05.09 | Նորություններ | 4590
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է “Մեդիամաքս”-ին հիմնադրման տասնամյակի կապակցությամբ:
“Շնորհավորում եմ Մեդիամաքս լրատվական գործակալության անձնակազմին գործակալության հիմնադրման տասնամյակի կապակցությամբ: Այս տասը տարիների ընթացքում Մեդիամաքսը մեկ անգամ չէ, որ ապացուցել է իր բարձր պրոֆեսիոնալիզմը, անաչառությունը:
Մեդիամաքսը իրավամբ մեր երկրի արտաքին քաղաքականության ամենաուշադիր դիտարկողներից մեկն է: Արտերկրի մեր գործընկերները, շահագրգիռ քաղաքական-պետական շրջանակները, միջազգային կազմակերպությունները, փորձագիտական ու լրատվական հանրությունը նաեւ “Մեդիամաքսի” շարունակական ջանքերի շնորհիվ են տեղեկացվել մեր երկրի արտաքին քաղաքականության, առանձին հրատապ խնդիրների վերաբերյալ պաշտոնական Երեւանի մոտեցումների մասին:
Գործակալության ծավալած աշխատանքը նաեւ էապես օգնել է Երեւանին տեղեկացված լինելու մեզ հուզող հարցերի վերաբերյալ մեր գործընկերների մոտեցումների ու կարծիքների մասին: Ցանկանում եմ հատուկ ընդգծել նաեւ այն փաստը, որ թե’ Հայաստանում եւ թե’ արտերկրում մեծ հեղինակություն վայելող “Մեդիամաքսը” միշտ հավատարիմ է եղել ազնիվ լրագրության սկզբունքներին եւ նաեւ այդ ամենի արդյունքում դարձել ոչ միայն Հայաստանի, այլեւ մեր տարածաշրջանի ամենահաճախ մեջբերվող լրատվական գործակալություններից մեկը:
Հաջողություն եմ մաղթում “Մեդիամաքսի” աշխատակիցներին ու տնօրինությանը եւ ցանկանում եմ, որ գալիք տասնամյակի ընթացքում գործակալությունն ավելի ամրապնդի իր դիրքերը լրատվական դաշտում”, - ասված է ՀՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
“Մեդիամաքսի” այցեքարտում շարունակաբար տեղ են գրավում հետաքրքիր նախագծեր, հայտարարել է ՀՀ վարչապետը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորել է “Մեդիամաքս”-ին հիմնադրման տասնամյակի կապակցությամբ:
“Շնորհավորում եմ “Մեդիամաքս” լրատվական գործակալության անձնակազմին 10-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ: Կարճ ժամանակահատվածում դառնալով Հայաստանի ամենաճանաչված գործակալություններից մեկը, “Մեդիամաքսը” շարունակում է հավատարիմ մնալ անաչառ և հավաստի լրատվության սկզբունքին, հանրապետության և արտերկրի բաժանորդներին առաջարկելով որակյալ լրատվություն, ներքին և արտաքին քաղաքականության, տնտեսության ու բիզնեսի թեմաներով բազմակողմանի վերլուծություններ:
Ուրախ եմ, որ “Մեդիամաքսի” այցեքարտում շարունակաբար տեղ են գրավում հետաքրքիր նախագծեր, որոնց կայացման և մտահղացումների իրականացման գործում մաղթում եմ հաջողություններ և նոր ձեռքբերումներ”, - ասված է ՀՀ վարչապետի շնորհավորական ուղերձում:

14:39 | 26.05.09 | Новости | 4693
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян поздравил сегодня агентство Медиамакс с 10-летием.
«Поздравляю коллектив информационного агентства Медиамакс с 10-летием со дня основания. В течение этих 10 лет Медиамакс не раз доказывал свой высокий профессионализм и беспристрастность.
Медиамакс по праву считается одним из самых внимательных наблюдателей за внешней политикой нашей страны. Наши зарубежные коллеги, заинтересованные политические и государственные круги, международные организации, экспертное и медийное сообщество информируются о нашей внешней политике, о подходах официального Еревана к отдельным срочным вопросам также благодаря последовательным усилиям Медиамакс.
Работа агентства также существенным образом помогает Еревану быть информированным о подходах и мнениях наших коллег к волнующим нас вопросам. Хочу особо подчеркнуть и тот факт, что Медиамакс, обладающее большим авторитетом как в Армении, так и за рубежом, всегда оставалось верным принципам честной журналистики и в результате является одним из самых цитируемых информационных агентств не только Армении, но и региона.
Желаю удачи сотрудникам и руководству Медиамакс и желаю, чтобы в грядущем десятилетии агентство укрепило свои позиции на информационном поле», - говорится в поздравительном послании президента Армении.
В портфолио «Медиамакс» постоянно появляются интересные проекты, заявил премьер-министр Армении
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян поздравил агентство Медиамакс с 10-летием.
«Поздравляю коллектив информационного агентства Медиамакс с 10-летним юбилеем. Став за короткий промежуток времени одним из самых известных агентств Армении, Медиамакс продолжает оставаться верным принципу беспристрастной и достоверной информации, предлагая подписчикам в стране и за рубежом качественную информацию и аналитику на темы внутренней и внешней политики, экономики и бизнеса. Я рад, что в портфолио «Медиамакс» постоянно появляются интересные проекты, в становлении которых желаю удач и новых завоеваний», - говорится в поздравительном послании премьер-министра Армении.