10:05 | 11.07.09 | Նորություններ | 5864
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Վիվասել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը հայտարարել է կոմունալ ծառայությունների դիմաց վճարումների ընդունման մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդել են ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին ընկերության մամլո ծառայությունում, սկզբնական փուլում ջրի, էլեկտրաէներգիայի, գազի եւ կապի ծառայությունների դիմաց վճարումները կընդունվեն «Վիվասել-ՄՏՍ»-ի սպասարկման 13 կենտրոններում:
Մինչեւ հուլիսի վերջ այդ ծառայությունը մատչելի կլինի «Վիվասել-ՄՏՍ»-ի սպասարկման 40 կենտրոններում` 19 Երեւանում եւ 21-ը` Հայաստանի բոլոր մարզերում:
Նոր նախագիծն իրագործվում է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի` էլեկտրոնային վճարումների իրականացման ծառայությունների մատակարար «Կվադրակոմ» ընկերության հետ համատեղ:
Մեկնաբանելով նոր ծառայությունը, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասաց.
«Ավելին, քան օպերատոր. ահա մեր տված խոստումը, ինչին եւ ուղղված են մեր ամենօրյա ջանքերը: Նոր համակարգն իսկապես վերափոխում է հաճախորդների սպասարկման գործընթացը, քանի որ այն մեզ հնարավորություն է տալիս մատուցել լավագույն սպասարկում յուրաքանչյուր հաճախորդին, ով կայցելի մեր սպասարկման կենտրոն»:

10:05 | 11.07.09 | Новости | 5932
Ереван /Медиамакс/. Cотовый оператор Vivacell-MTS объявил о начале приема платежей за коммунальные услуги в своих центрах обслуживания.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, на начальном платить за воду, электроэнергию, газ и услуги связи можно будет в 13 сервисных центрах Vivacell-MTS.
До конца июля оплачивать коммунальные услуги можно будет в 40 сервисных центрах Vivacell-MTS (19 в Ереване и 21 – в регионах Армении).
Проект реализован в партнерства с компанией «Квадраком», которая является одним из электронных дилеров Vivacell-MTS.
Комментируя запуск новой услуги, генеральный директор Vivacell-MTS Ральф Йирикян сказал, что она позволит полностью трансформировать процесс обслуживания абонентов.