16:48 | 23.07.09 | Նորություններ | 4436
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է 3G եւ GPRS ռոումինգի ոլորտում գործընկերների թիվն ավելացնելու մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերությունում, ներկայումս 3G-ռոումինգը հասանելի է աշխարհի 28 երկրներում, իսկ GPRS-ռոումինգը` 56 երկրներում:
Հուլիսին Beeline-ի բաժանորդների համար բացվել է երկկողմանի 3G-ռոումինգ Շվեյցարիայում, Պորտուգալիայում, Թուրքիայում, Խորվաթիայում, երկկողմանի GPRS-ռոումինգ` Շվեյցարիայում եւ Լիտվայում:
«3G ու GPRS ռոումինգի ոլորտում գործընկերների թվի ավելացումը ժամանակի պահանջ է. չէ՞ որ այսօր բջջային ցանցի օգնությամբ ինտերնետից օգտվելը սովորական երեւույթ է», - հայտարարել է «ԱրմենՏելի» հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«ԱրմենՏելի» ռոումինգ գործընկերների թիվը, ներառյալ գլոբալ ռոումինգի ծառայությունները, ներկայումս կազմում է 475 օպերատոր աշխարհի 214 երկրներում:

16:48 | 23.07.09 | Новости | 3564
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявил об увеличении числа роуминг-партнеров по 3G и GPRS.
Как сообщили сегодня Медиамакс в компании, теперь роуминг доступен в 28 странах мира, а GPRS-роуминг - в 56 странах.
В июле для абонентов Beeline был открыт двусторонний 3G роуминг в Швейцарии, Португалии, Турции, Хорватии, двусторонний GPRS роуминг в Швейцарии, Литве.
«Увеличение роуминг-партнеров по GPRS и 3G - это требование времени, ведь пользование интернетом через мобильную сеть уже стало обычным делом», - заявила руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян.
Общее количество роуминг-партнеров «АрменТел», включая услуги глобального роуминга, составляет сегодня 475 операторов в 214 странах мира.