16:57 | 12.08.09 | Նորություններ | 4784
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունն (Beeline ապրանքանիշ) ինտերնետային կապ է ապահովել Ջերմուկում ընթացող ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրի մրցաշարի ինտերնետ-հեռարձակումն ապահովելու նպատակով:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, Ջերմուկում տեղադրվել են հեռահաղորդակցային լրացուցիչ սարքավորումներ` կազմակերպիչների հատուկ պահանջները բավարարելու նպատակով:
Երկրպագուները կարող են հետեւել պարտիաների ընթացքին Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքում /www.fide.com/:
«ԱրմենՏելի» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ «ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրի մրցաշարը լուրջ իրադարձություն է ցանկացած երկրի մարզական կյանքում, եւ «ԱրմենՏել» ընկերությունը` որպես կապի միասնական օպերատոր, կարող է ապահովել ինտերնետային կապի այնպիսի որակ, որն անհրաժեշտ է նման հեղինակավոր միջազգային մրցաշար անցկացնելու համար»:

16:57 | 12.08.09 | Новости | 4871
Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (бренд Beeline) обеспечила интернет-связь для он-лайн трансляций шахматных партий V этапа Гран-при ФИДЕ, проходящего в городе Джермук.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, соответствующее телекоммуникационное оборудование было установлено в Джермуке с учетом всех специальных требований организаторов турнира.
Болельщики в режиме он-лайн могут следить за ходом партий на официальном сайте Международной шахматной федерации www.fide.com.
Гендиректор «АрменТел» Игорь Климко сказал, что «Гран-при ФИДЕ - серьезное событие в спортивной жизни любой страны, и «АрменТел» как единый оператор связи в Армении имеет возможность обеспечить то качество интернет-связи в Джермуке, которое необходимо для проведения престижного международного турнира».