13:58 | 17.09.09 | Նորություններ | 4128
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը GNC-Alfa ընկերությանը թույլ է տվել սկսել որոշ ավտոմոբիլային ճանապարհների երկայնքով օպտիկամանրաթելային ցանցի անցկացման աշխատանքները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանն այսօր կառավարության նիստում ասել է, որ GNC-Alfa-ն աշխատանքներ է ծավալում Վրաստանից նոր ինտերնետային մալուխի անցկացման ուղղությամբ:
Նրա խոսքերով, նոր մալուխը թույլ կտա բարձրացնել մրցակցությունը ինտերնետային ծառայությունների ոլորտում եւ վերջնական բաժանորդներին առաջարկել ավելի մատչելի սակագներ: Գուրգեն Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ աշխատանքներն ավարտին հասցնելու առավելագույն ժամկետը 18 ամիս է:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կարծիք է հայտնել, որ GNC-Alfa-ն պետք է աշխատանքն ավարտի ավելի սեղմ ժամկետներում, ինչը բխում է ինչպես բիզնեսի, այնպես էլ սպառողների շահերից:

Mediamax reports that Armenian Minister of Transport and Communication Gurgen Sargsian stated at the session of the government today that GNC-Alfa carries out works on laying a new internet cable from Georgia.
According to him, the new cable will allow increasing competition in the sphere of internet services and offer more affordable prices to final users. Gurgen Sargsian informed that the maximum term for completing works is 18 months.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsian expressed opinion that GNC-Alfa should complete works in a shorter period, which is based on interests of both business and consumers.