13:58 | 17.09.09 | Նորություններ | 4128
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը GNC-Alfa ընկերությանը թույլ է տվել սկսել որոշ ավտոմոբիլային ճանապարհների երկայնքով օպտիկամանրաթելային ցանցի անցկացման աշխատանքները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանն այսօր կառավարության նիստում ասել է, որ GNC-Alfa-ն աշխատանքներ է ծավալում Վրաստանից նոր ինտերնետային մալուխի անցկացման ուղղությամբ:
Նրա խոսքերով, նոր մալուխը թույլ կտա բարձրացնել մրցակցությունը ինտերնետային ծառայությունների ոլորտում եւ վերջնական բաժանորդներին առաջարկել ավելի մատչելի սակագներ: Գուրգեն Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ աշխատանքներն ավարտին հասցնելու առավելագույն ժամկետը 18 ամիս է:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կարծիք է հայտնել, որ GNC-Alfa-ն պետք է աշխատանքն ավարտի ավելի սեղմ ժամկետներում, ինչը բխում է ինչպես բիզնեսի, այնպես էլ սպառողների շահերից:

13:58 | 17.09.09 | Новости | 4209
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении разрешило компании GNC-Alfa начать работы по проведению оптико-волоконной сети вдоль некоторых автомобильных дорог.
Как сообщает Медиамакс, министр транспорта и связи Армении Гурген Саргсян заявил сегодня на заседании правительства, что GNC-Alfa ведет работы по прокладке нового интернет-кабеля из Грузии.
По его словам, новый кабель позволит повысить конкуренцию в сфере интернет-услуг и предложить конечным пользователям более доступные цены. Гурген Саргсян сообщил, что максимальный срок завершения работ - 18 месяцев.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян выразил мнение, что GNC-Alfa должна завершить работы в более сжатые сроки, что исходит из интересов как бизнеса, так и потребителей.