10:58 | 06.10.09 | Նորություններ | 6242
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 9-ին ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ճանաչում ունեցող ABBYY Software House (www.abbyy.com) ընկերության հիմնադիր եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ Դավիթ Յանը վարպետության դաս կանցկացնի Երեւանում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրին “Այբ” հիմնադրամում, վարպետության դասի թեման կլինի “Կրթությունից դեպի հաջողություն. Գործարարությունը XXI դարում”` այն կանցկացվի ռուսերեն լեզվով:
Միջոցառումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 9-ին, ԵՊՀ-ի 6-րդ մասնաշենքի /”Սեւ շենք”/ դահլիճում, Աբովյան 52 հասցեով: Սկիզբը` ժամը 14:00-ին (գրանցումը` 13:30-ին):
Միջոցառմանը կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները` նախնական գրանցմամբ: Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել մինչև հոկտեմբերի 7-ի ժամը 17:00-ն էլեկտրոնային փոստով` ayb@ayb.am հասցեով: Նամակում պետք է նշել մասնակցի անունը, ազգանունը եւ կազմակերպությունը/գործունեության ոլորտը: Մուտքը` միայն նախնական գրանցմամբ:
21 տարեկանում դեռեւս ուսանող Դավիթ Յանը ստեղծեց Lingvo էլեկտրոնային բառարանը՝ առաջին քայլն անելով ՏՏ ոլորտում: Այսօր ABBYY ընկերությունը ոլորտի առաջատարն է աշխարհում, ունի 900 աշխատակից 8 երկրում եւ ավելի քան 30 մլն հաճախորդ 130 երկրներում:
Դավիթ Յանի այլ հաջող բիզնես նախագծերից են FAQCafe (www.faqcafe.ru), ArteFAQ (www.artefaq.ru), Squat, “Գրիմ քույրեր” հայտնի ռեստորան-ակումբները, iiko (www.iiko.ru) եւ ATAPY Software (www.atapy.com) ընկերությունները:
Դավիթ Յանը “Այբ” կրթական հիմնադրամի հիմնադիրների Խորհրդի նախագահն է:
Վարպետության դասին կնախորդի “Այբ” կրթական հիմնադրամի ծրագրերից մեկի` “MIT OpenCourseWare. Հայելային կայքէջ” ծրագրի շնորհանդեսը:

10:58 | 06.10.09 | Новости | 5284
Ереван /Медиамакс/. 9 октября председатель Совета директоров и основатель всемирно известной в сфере ИТ компании ABBYY Software House Давид Ян проведет мастер-класс в Ереване.
Как сообщили сегодня Медиамакс в фонде «Айб», темой мастер-класса Давида Яна будет «От образования к успеху. Предпринимательство в XXI веке» (на русском языке).
Мастер-класс состоится 9 октября в 6-м корпусе Ереванского госуниверситета по адресу: Абовяна 52. Начало - в 14:00 (регистрация – в 13:30).
В мероприятии могут участвовать все желающие по предварительной регистрации. Регистрироваться можно до 17:00 часов 7 октября по адресу эл. почты ayb@ayb.am. В письме следует указать имя, фамилию, отчество и компанию/сферу деятельности. Вход на мастер-класс - только по регистрации.
В возрасте 21 года, будучи еще студентом, Давид Ян создал электронный словарь Lingvo, сделав свой первый шаг в сфере IT. Сегодня компания ABBYY - мировой лидер в своей сфере: 900 сотрудников в 8 странах мира и более 30 миллионов клиентов в 130 странах.
Среди других успешных бизнес-проектов Давида Яна можно отметить клубы-рестораны FAQCafe (www.faqcafe.ru), ArteFAQ (www.artefaq.ru), Squat, “Сестры Гримм”, а также ИТ компании iiko (www.iiko.ru) и ATAPY Software (www.atapy.com).
Давид Ян является председателем Совета учредителей Образовательного фонда «Айб».
До начала мастер-класса пройдет презентация одного из проектов Образовательного фонда «Айб» – «Зеркальный сайт MIT OpenCourseWare».