17:01 | 29.10.09 | Նորություններ | 4329
Երեւան /Մեդիամաքս/. “VivaCell-MTS-ի հաջողության գաղտնիքը նրանում է, որ ընկերության մենեջմենթը խոսում եւ մտածում է հայերեն”,- այսօր հայտարարել է “ՄՏՍ” ԲԲԸ փոխնախագահ Օլեգ Ռասպոպովը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այսօր Սեւան քաղաքում հանդես գալով ՀՀ բոլոր մարզերում 3G ցանցի գործարկմանը նվիրված մամլո ասուլիսում` Օլեգ Ռասպոպովը բարձր է գնահատել VivaCell-MTS-ի մենեջմենթի աշխատանքը` ասելով, որ հայաստանյան օպերատորը “ՄՏՍ” խմբի ամենահաջողակ անդամն է իր պատասխանատվության գոտում գտնվող բոլոր շուկաների միջեւ, որոնք բացի Հայաստանից ներառում են նաեւ Բելառուսը, Ուզբեկստանը եւ Թուրքմենստանը:
“Մենք ձգտելու ենք, որ VivaCell-MTS-ը մնա Հայաստանի բջջային կապի շուկայի առաջատարը”,- ասել է Օլեգ Ռասպոպովը` հավելելով, որ “ՄՏՍ” ԲԲԸ-ն շարունակելու է օժանդակել հայաստանյան օպերատորի բոլոր նախաձեռնություններին ինչպես նորարարությունների ոլորտում, այնպես էլ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության բնագավառում:
VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ Հայաստանում գործելու ընթացքում ընկերության ներդրումների ընդհանուր ծավալը կազմել է $350 մլն` հավելելով, որ 2010 թվականին օպերատորի նախատեսած ներդրումների ծավալը կազմելու է շուրջ $55 մլն:

17:01 | 29.10.09 | Новости | 4411
Ереван /Медиамакс/. «Секрет успеха VivaCell-MTS в том, что менеджмент компании говорит и думает по-армянски», - заявил сегодня вице-президент ОАО «МТС» Олег Распопов.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня в городе Севан на пресс-конференции по поводу запуска сети 3G все всех областях Армении, Олег Распопов высоко оценил работу менеджмента VivaCell-MTS, сказав, что армянский оператор является наиболее успешным членом группы МТС на курируемых им рынках, которые помимо Армении включают также рынки Беларуси, Узбекистана и Туркменистана.
«Мы будем стараться, чтобы VivaCell-MTS остался лидером на рынке сотовой связи Армении»,- сказал Олег Распопов, добавив, что ОАО «МТС» продолжит поддерживать все начинания армянского оператора как в области инноваций, так и в деле корпоративно-социальной ответственности.
Генеральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян отметил, что общий объем инвестиций компании за время работы в Армении составил $350 млн., добавив, что в 2010 году объем запланированных инвестиций оператора составит около $55 млн.