17:01 | 29.10.09 | Նորություններ | 4329
Երեւան /Մեդիամաքս/. “VivaCell-MTS-ի հաջողության գաղտնիքը նրանում է, որ ընկերության մենեջմենթը խոսում եւ մտածում է հայերեն”,- այսօր հայտարարել է “ՄՏՍ” ԲԲԸ փոխնախագահ Օլեգ Ռասպոպովը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այսօր Սեւան քաղաքում հանդես գալով ՀՀ բոլոր մարզերում 3G ցանցի գործարկմանը նվիրված մամլո ասուլիսում` Օլեգ Ռասպոպովը բարձր է գնահատել VivaCell-MTS-ի մենեջմենթի աշխատանքը` ասելով, որ հայաստանյան օպերատորը “ՄՏՍ” խմբի ամենահաջողակ անդամն է իր պատասխանատվության գոտում գտնվող բոլոր շուկաների միջեւ, որոնք բացի Հայաստանից ներառում են նաեւ Բելառուսը, Ուզբեկստանը եւ Թուրքմենստանը:
“Մենք ձգտելու ենք, որ VivaCell-MTS-ը մնա Հայաստանի բջջային կապի շուկայի առաջատարը”,- ասել է Օլեգ Ռասպոպովը` հավելելով, որ “ՄՏՍ” ԲԲԸ-ն շարունակելու է օժանդակել հայաստանյան օպերատորի բոլոր նախաձեռնություններին ինչպես նորարարությունների ոլորտում, այնպես էլ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության բնագավառում:
VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ Հայաստանում գործելու ընթացքում ընկերության ներդրումների ընդհանուր ծավալը կազմել է $350 մլն` հավելելով, որ 2010 թվականին օպերատորի նախատեսած ներդրումների ծավալը կազմելու է շուրջ $55 մլն:

17:01 | 29.10.09 | News | 4360
Yerevan /Mediamax/. ""MTS" Vice President believes that "VivaCell-MTS" secret of success is that management of the company speaks and thinks in Armenian", stated "MTS" OJSC Oleg Raspopov today.
Mediamax informs that, speaking at news conference dedicated to the launch of 3G network in all the regions of Armenia taken place in Sevan city today, Oleg Raspopov highly appreciated "VivaCell-MTS" management, saying that Armenian operator is the most successful member of "MTS" group in his supervised markets, which also includes markets of Belarus, Uzbekistan and Turkmenistan.
"We will try hard in order "VivaCell-MTS" remains the leader in the market of mobile connection in Armenia", said Oleg Raspopov, adding that "MTS" OJSC will continue to support all initiatives of Armenian operator both in the sphere of innovations and in the aspect of corporate social responsibility.
"VivaCell-MTS" General Manager Ralph Yirikian stated that the entire volume of company`s investments during its operation period in Armenia made $350mln, adding that in 2010, the operator`s planned investments volume will make about $55mln.