16:43 | 21.01.10 | Նորություններ | 4536
Երեւան /Մեդիամաքս/. Աշխատակիցների ջանքերը պետք է գնահատել նրանց տարիքից կամ սեռից անկախ, հայտարարել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, Ռալֆ Յիրիկյանն այդ մասին ասել է «Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա» ՀԿ ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ընթացքում:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է, որ արդյունավետ կառավարման ուղին սկսվում է ընկերության ներսում բարոյական արժեքների վրա հիմնված մենեջմենթի քաղաքակիրթ մոդելից եւ յուրաքանչյուրի նկատմամբ հոգատար վերաբերմունքից` բացառելով որեւէ խտրականություն:
«Անկախ զբաղեցրած դիրքից եւ պատասխանատվության չափաբաժնից` հարգանքը պետք է բացարձակ արժեք լինի բոլորի համար: Միայն պահանջելը եւ ոչինչ չտալը անհեռանկարային մոդել է: Մենք վստահ ենք, որ հարգանքը ծնում է պատասխանատվության, նվիրվածության եւ ընկերության բարօրության համար առաջադրված խնդիրներին հասնելու պատրաստակամության զգացում: Աշխատակիցների ջանքերը պետք է գնահատել նրանց տարիքից կամ սեռից անկախ»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:43 | 21.01.10 | News | 4542
Yerevan /Mediamax/. Efforts of employees should be appreciated irrespective of their age and sex, General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stated.
Mediamax was informed in the press service of the company that Ralph Yirikian said this during his meeting with representatives of “Armenian Young Women’s Association” NGO.
General Director of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stressed that the path to efficient management starts with introduction of a civilized model of management, based on moral values inside the company and careful attitude towards each person, ruling out any discrimination.
“Irrespective of the status and the level of responsibility, respect should represent absolute value for all. To demand and not to give anything in return is a hopeless approach. We are sure that respect causes the feeling of responsibility, devotion and readiness to achieve the set tasks to the benefit of the company. The efforts of employees should be appreciated irrespective of their age or sex”, Ralph Yirikian stated.