12:38 | 20.02.10 | Նորություններ | 6049
Երեւան /Մեդիամաքս/. Apple ընկերությունն ավելացրել է Հայաստանն այն երկրների ցանկում, որոնց բնակիչները կարող են օգտվել App Store օն-լայն խանութից` iPhone-ի եւ iPod touch-ի համար ծրագրեր ձեռք բերելու համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հաղորդագրությունն այս մասին տեղադրված է Apple-ի նորությունների կայքում` iPhone-ի համար նախատեսված ծրագրերի մշակողների համար:
Հայաստանի հետ միասին App Store-ը մատչելի է դարձել Բուլղարիայում, Հորդանանում, Մակեդոնիայում, ինչպես նաեւ մի շարք աֆրիկյան երկրներում:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը նշում է, որ Orange Armenia բջջային օպերատորն այս տարի նախատեսում է iPhone-ի վաճառքներ սկսել Հայաստանում:

12:38 | 20.02.10 | Новости | 6151
Ереван /Медиамакс/. Корпорация Apple добавила Армению в число стран, жители которых могут пользоваться он-лайн магазином App Store для покупки приложений для iPhone и iPod touch.
Как сообщает агентство Медиамакс, сообщение об этом размещено на новостном сайте Apple для разработчиков приложений для iPhone.
Наряду с Арменией App Store стал доступным также в Болгарии, Иордании, Македонии и ряде африканских стран.
Агентство Медиамакс отмечает, что мобильный оператор Orange Armenia планирует начать в этом году продажи iPhone в Армении.