13:10 | 07.04.10 | Նորություններ | 3076
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը մեկ տարի կվճարի Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի երաժիշտների աշխատավարձերը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի եւ նվագախմբի համագործակցության մեկնարկը հանդիսացել է Կամերային երաժշտության տանը տեղի ունեցած համերգը` նվիրված Մայրության եւ գեղեցկության օրվան:
«Դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի եւ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համագործակցության արդյունքում երիտասարդ երաժիշտները հնարավորություն կունենան շարունակել իրենց գործունեությունը եւ հաճելի պահեր պարգեւել հանդիսատեսին»,- նշել են մամուլի ծառայությունում:
Համերգին հրավիրվել էին Հայաստանի մի քանի ծերանոցներում ապրող կանայք:
«Տարեցները պետք է շրջապատված լինեն հոգատարությամբ: Այսօր մենք ցանկացել ենք մեծարել եւ հաճելի պահեր պարգեւել այս կանանց, ովքեր բախտի քմահաճույքով զրկված են ընտանիքի ջերմությունից եւ կարիք ունեն ավելի մեծ ուշադրության»,- նշել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Ереван/Медиамакс/. В течение года сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» будет выплачивать зарплату музыкантам Государственного молодежного оркестра Армении.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, начало сотрудничеству «ВиваСелл-МТС» и оркестра было положено концертом в Доме камерной музыки, посвященном Дню материнства и красоты.
«Благодаря сотрудничеству между «ВиваСелл-МТС» и Государственным молодежным оркестром Армении под управлением Сергея Смбатяна, молодые музыканты смогут продолжать радовать поклонников классической музыки в нашей стране», - отметили в пресс-службе.
На концерт были приглашены пожилые женщины из нескольких домов престарелых.
«Пожилые люди всегда должны быть в центре нашего внимания и заботы. Сегодня мы хотели бы подарить особый день и почтить этих женщин, которые, в силу различных обстоятельств, лишены семейного уюта и нуждаются в нашем внимании»,- отметил гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.