13:10 | 07.04.10 | Նորություններ | 3076
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը մեկ տարի կվճարի Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի երաժիշտների աշխատավարձերը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի եւ նվագախմբի համագործակցության մեկնարկը հանդիսացել է Կամերային երաժշտության տանը տեղի ունեցած համերգը` նվիրված Մայրության եւ գեղեցկության օրվան:
«Դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի եւ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համագործակցության արդյունքում երիտասարդ երաժիշտները հնարավորություն կունենան շարունակել իրենց գործունեությունը եւ հաճելի պահեր պարգեւել հանդիսատեսին»,- նշել են մամուլի ծառայությունում:
Համերգին հրավիրվել էին Հայաստանի մի քանի ծերանոցներում ապրող կանայք:
«Տարեցները պետք է շրջապատված լինեն հոգատարությամբ: Այսօր մենք ցանկացել ենք մեծարել եւ հաճելի պահեր պարգեւել այս կանանց, ովքեր բախտի քմահաճույքով զրկված են ընտանիքի ջերմությունից եւ կարիք ունեն ավելի մեծ ուշադրության»,- նշել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” mobile connection operator undertook the responsibility of paying the salaries of the musicians of State Youth Orchestra of Armenia for one year period.
Mediamax was informed in the press service of the company that cooperation between “VivaCell-MTS” and the Orchestra was launched by a concert dedicated to Maternity day took place in the Chamber Music Hall.
“As a result of cooperation between VivaCell-MTS and the Armenian State Youth Orchestra, conducted by Sergey Smbatyan, the young musicians of the orchestra will be able to perform for the admirers of classical music in Armenia”, the press service informed.
Elderly women from a few custodial institutions were invited to the concert.
“The elderly must always be in the center of our attention and care. Today we wanted to present a special day and honor these women who, due to various circumstances are deprived of family affection and need our attention more”, noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.