ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյան
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նախատեսում Հայաստանում ներդնել 4-րդ սերնդի ցանց, “որը կապացուցի, որ Հայաստանը Շվեդիայի, Նորվեգիայի եւ ԱՄՆ նման երկրների նման կարող է հավակնել ընդգրկվելու հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը զարգացնող երկրների շարքում”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այս մասին ասել է Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության եւ իրավունքի ինստիտուտի երեւանյան մասնաճյուղի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
«Աշխարհում կան սպասարկման ոլորտը զարգացնելու լայն հնարավորություններ: Ստեղծման առաջին իսկ օրվանից մեր ընկերությունն առաջնորդվել է սեփական գործունեության հիմքում սպառողների պահանջներն ունենալու սկզբունքով` միևնույն ժամանակ առաջարկելով նորարարական այնպիսի լուծումներ, որոնք առավել կհամապատասխանեն նրանց կարիքներին»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը ուսանողներին ներկայացրել է մինչև ընթացիկ տարվա վերջ 4-րդ սերնդի ցանցի ներդրման ընկերության ծրագրերը:

09:56 | 29.04.10 | Новости | 3785
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» внедрит в Армении сеть 4G, «и это докажет, что Армения, как и Швеция, Норвегия или США, может претендовать на звание страны, развивающей телекоммуникации и информационные технологии».
Как сообщает Медиамакс, гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян сказал об этом на встрече со студентами ереванского филиала Санкт-Петербуржского института внешних экономических связей, экономики и права.
«Со дня своего создания наша компания руководствуется тем принципом, что в основе нашей деятельности лежат потребности клиентов, и мы предлагаем такие инновационные предложения, которые будут в наибольшей степени соответствовать их потребностям», - сказал Ральф Йирикян.
Гендиректор «ВиваСелл-МТС» представил студентам программы компании по внедрению сети 4-го поколения до конца текущего года.