ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյան
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նախատեսում Հայաստանում ներդնել 4-րդ սերնդի ցանց, “որը կապացուցի, որ Հայաստանը Շվեդիայի, Նորվեգիայի եւ ԱՄՆ նման երկրների նման կարող է հավակնել ընդգրկվելու հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը զարգացնող երկրների շարքում”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այս մասին ասել է Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության եւ իրավունքի ինստիտուտի երեւանյան մասնաճյուղի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
«Աշխարհում կան սպասարկման ոլորտը զարգացնելու լայն հնարավորություններ: Ստեղծման առաջին իսկ օրվանից մեր ընկերությունն առաջնորդվել է սեփական գործունեության հիմքում սպառողների պահանջներն ունենալու սկզբունքով` միևնույն ժամանակ առաջարկելով նորարարական այնպիսի լուծումներ, որոնք առավել կհամապատասխանեն նրանց կարիքներին»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը ուսանողներին ներկայացրել է մինչև ընթացիկ տարվա վերջ 4-րդ սերնդի ցանցի ներդրման ընկերության ծրագրերը:

09:56 | 29.04.10 | News | 3771
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” will introduce 4G network in Armenia “and this will prove that Armenia, just like Sweden, Norway or the USA, can claim the title of a country, which develops telecommunications and information technologies”.
Mediamax reports that “VivaCell-MTS” General Manager Ralph Yirikian said this at his meeting with students of Yerevan branch of Saint-Petersburg Institute of Foreign Economic Relations, Economics and Law.
“From the day of its establishment, our company is guided by the principle that our activity is based on the needs of the customers, and we make innovative offers, which will mostly meet their needs”, Ralph Yirikian stated.
“VivaCell-MTS” General Manager presented students with the programs of the company on introducing a network of 4th generation by the end of the year.