16:44 | 30.04.10 | Նորություններ | 4383
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը եւ «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամը հայտարարել են «Անվտանգ բջջային կապ. դպրոցականների հմտությունների զարգացում» ծրագրի երկրորդ փուլի ավարտի մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Beeline-ի մամուլի ծառայությունում, Հայաստանի 5 մարզերում դպրոցների տնօրենները եւ ուսուցիչները քննարկել են անչափահասների շարժական անվտանգությանը վերաբերող խնդիրներ: Կլոր սեղանների քննարկումների արդյունքում 130 համայնքում կազմակերպվել են բաց դասեր` նվիրված շարժական անվտանգությանը: Ավելի քան 3300 աշակերտներ ստացել են նախնական գիտելիքներ բջջային էթիկայի վերաբերյալ եւ ծանոթացել բջջային հեռախոսից անվտանգ օգտվելու կանոններին:
Մայիսի կեսին` ծրագրի վերջնական փուլում, կկայանա «Անվտանգ բջջային կապ» թեմայով շարադրությունների մրցույթի հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը: Մասնագետներից կազմված հատուկ հանձնաժողովը ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ կընտրի լավագույն շարադրությունները: Հաղթողները եւ նրանց ուսուցիչները «ԱրմենՏել»-ի եւ «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամի կողմից կստանան նվերներ եւ շնորհակալագրեր:
Երեւանում այս տարվա մարտի 10-ին «Անվտանգ բջջային կապ» ֆորումում առաջին անգամ ստորագրվեց «Բջջային էթիկետի» խարտիան, որը սահմանում է բջջային կապից օգտվելու անվտանգ եւ գրագետ սկզբունքները:

16:44 | 30.04.10 | Новости | 4446
Ереван/Медиамакс/. Beeline и общественная организация «Фонд Защиты Детей» объявили о завершении второго этапа программы «Безопасная сотовая связь. Развитие навыков у школьников».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Beeline, в пяти регионах Армении прошли обсуждения среди директоров школ и педагогов, посвященные проблемам мобильной безопасности несовершеннолетних. По результатам круглых столов в 130 общинах Армении были проведены открытые уроки по мобильной безопасности. Более 3300 школьников получили знания об основах этики пользования мобильной связью, а также познакомились с правилами безопасного пользования мобильными телефонами.
В середине мая, на заключительном этапе программы состоится награждение победителей конкурса на лучшее сочинение по теме «Безопасная сотовая связь». Комиссия экспертов при участии представителей министерства образования и науки выберет лучшие сочинения, победители и их преподаватели получат грамоты и подарки от «АрменТел» и Фонда Защиты Детей.
На форуме «Безопасная мобильная связь» в Ереване 10 марта текущего года впервые в Армении была подписана Хартия мобильного этикета, определяющая основные принципы этического и безопасного пользования мобильной связью.