16:44 | 30.04.10 | Նորություններ | 4383
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը եւ «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամը հայտարարել են «Անվտանգ բջջային կապ. դպրոցականների հմտությունների զարգացում» ծրագրի երկրորդ փուլի ավարտի մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Beeline-ի մամուլի ծառայությունում, Հայաստանի 5 մարզերում դպրոցների տնօրենները եւ ուսուցիչները քննարկել են անչափահասների շարժական անվտանգությանը վերաբերող խնդիրներ: Կլոր սեղանների քննարկումների արդյունքում 130 համայնքում կազմակերպվել են բաց դասեր` նվիրված շարժական անվտանգությանը: Ավելի քան 3300 աշակերտներ ստացել են նախնական գիտելիքներ բջջային էթիկայի վերաբերյալ եւ ծանոթացել բջջային հեռախոսից անվտանգ օգտվելու կանոններին:
Մայիսի կեսին` ծրագրի վերջնական փուլում, կկայանա «Անվտանգ բջջային կապ» թեմայով շարադրությունների մրցույթի հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը: Մասնագետներից կազմված հատուկ հանձնաժողովը ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ կընտրի լավագույն շարադրությունները: Հաղթողները եւ նրանց ուսուցիչները «ԱրմենՏել»-ի եւ «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամի կողմից կստանան նվերներ եւ շնորհակալագրեր:
Երեւանում այս տարվա մարտի 10-ին «Անվտանգ բջջային կապ» ֆորումում առաջին անգամ ստորագրվեց «Բջջային էթիկետի» խարտիան, որը սահմանում է բջջային կապից օգտվելու անվտանգ եւ գրագետ սկզբունքները:

16:44 | 30.04.10 | News | 4373
Yerevan/Mediamax/. Beeline and “Children Protection Foundation” public organization announced completion of the second stage of “Safe Mobile Connection: Developing Skills among Schoolchildren” program.
Mediamax was informed in the press service of Beeline that discussions were held in five regions of Armenia among school headmasters and teachers, devoted to problems of mobile connection safety for the underage. Following the results of the roundtables open classes on mobile safety were held in 130 communities of Armenia. Over 3300 schoolchildren gained knowledge on the basics of mobile connection use ethics, as well as got familiar with the safety rules while using a cell phone.
Awarding of the winners of best “Safe Mobile Connection” composition context will take place at the final stage of the program in mid May. The committee of experts, given participation of representatives of the Ministry of Education and Science, will choose the best compositions; the winners and their teachers will receive diplomas and gifts from “ArmenTel” and the “Children Protection Foundation”.
Charter of mobile connection ethics, defining the basic principles of ethical and safe use of mobile connection, was for the first time signed during “Safe Mobile Connection” forum on March 10 in Yerevan.