14:03 | 12.05.10 | Նորություններ | 3972
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն /ՀԾԿՀ/ այսօր դադարեցրել է ձայնային ծառայություններ մատուցող 6 ընկերությունների արտոնագրերը:
Ինչպես այսօր կայացած նիստում հայտնել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, արտոնագրերի գործողությունը դադարեցվել է պետական եւ լիցենզիոն տուրքերը չվճարելու պատճառով:
Ընկերությունների ներկայացուցիչները նիստում հայտարարել են, որ ձայնային ծառայությունների մատուցումը «վնասաբեր բիզնես» է դարձել, քանի որ հեռախոսային խոշոր օպերատորները, մասնավորապես, Beeline-ը, «ճնշում են փոքրերին»: ՀԾԿՀ անդամ Սամվել Արաբաջյանը նշել է, որ հեռախոսային խոշոր օպերատորները մեծ ներդրումներ են կատարել ենթակառուցվածքների զարգացման համար, եւ դա նրանց թույլ է տալիս մրցունակ լինել: Նա փոքր ընկերություններին կոչ է արել հետեւել VoIP-ծառայության զարգացման համաշխարհային փորձին եւ ընթանալ խոշորացման ուղով:

14:03 | 12.05.10 | News | 3250
Yerevan/Mediamax/. Public Service Regulatory Committee (PSRC) of Armenia suspended today the licenses of 6 companies, which provide voice services.
As the Head of PSRC Telecommunication Department Gevorg Gevorgyan stated at the session today, the effect of the license is suspended because of non-payment of state and license duties.
Representatives of companies stated at the session that voice service provision has become an “unprofitable business”, since large telecommunication operators, in particular, Beeline, “press the small ones”. PSRC member Samvel Arabajyan noted that large telecommunication operators have made larger investments to develop infrastructures and this allows them being more competitive. He urges small companies to follow the global practice of VoIP services and take the path of consolidation.