“ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Այս պահին մայրաքաղաքում Beeline ցանցի շարժական ինտերնետի բաժանորդների մոտ ելքային տրաֆիկի միջին արագությունը կազմում է 3ՄԲ/վ է, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են “ԱրմենՏել”-ի մամլո ծառայությունում:
“Ընդլայնելով երրորդ սերնդի ցանցը Երեւանում` մենք ավարտեցինք 2010թ. ընթացքում նախատեսված 3G ցանցի տարողունակության եռապատկման ծրագրի առաջին փուլը: Հիմա հերթը մարզերինն է, որտեղ ակտիվ աշխատանքներ են տարվում, որոնք կավարտվեն մինչեւ տարեվերջ: Այս ամենի հետ մեկտեղ, HSUPA տեխնոլոգիայի ներդրման շնորհիվ մենք կարողացանք ուղիղ 10 անգամ ավելացնել ելքային տրաֆիկի արագությունը”, - ասել է “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մինչեւ տարեվերջ ընկերությունը նախատեսում է զգալիորեն ընդլայնել 3G ցանցի տարողունակությունը Հայաստանի մարզերում` տեղադրելով եւս 100 բազային կայաններ:

13:50 | 06.08.10 | Новости | 4126
В настоящее время средняя скорость нисходящего трафика у абонентов мобильного интернета в сети Beeline в Ереване составляет 3 Мб/с, сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «АрменТел».
«Расширением сети третьего поколения в Ереване мы завершили первый этап запланированного на 2010 год тройного увеличения емкости сети 3G в Армении. На очереди регионы, где работы по расширению сети сейчас в самом разгаре и будут завершены до конца текущего года. Кроме того, благодаря недавнему внедрению технологии HSUPA мы смогли увеличить скорость исходящего трафика от абонента до оператора ровно в 10 раз», - сказал гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
До конца года компания планирует установить более 100 базовых станций, существенно расширив покрытие сети 3G в регионах Армении.