“ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Այս պահին մայրաքաղաքում Beeline ցանցի շարժական ինտերնետի բաժանորդների մոտ ելքային տրաֆիկի միջին արագությունը կազմում է 3ՄԲ/վ է, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են “ԱրմենՏել”-ի մամլո ծառայությունում:
“Ընդլայնելով երրորդ սերնդի ցանցը Երեւանում` մենք ավարտեցինք 2010թ. ընթացքում նախատեսված 3G ցանցի տարողունակության եռապատկման ծրագրի առաջին փուլը: Հիմա հերթը մարզերինն է, որտեղ ակտիվ աշխատանքներ են տարվում, որոնք կավարտվեն մինչեւ տարեվերջ: Այս ամենի հետ մեկտեղ, HSUPA տեխնոլոգիայի ներդրման շնորհիվ մենք կարողացանք ուղիղ 10 անգամ ավելացնել ելքային տրաֆիկի արագությունը”, - ասել է “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մինչեւ տարեվերջ ընկերությունը նախատեսում է զգալիորեն ընդլայնել 3G ցանցի տարողունակությունը Հայաստանի մարզերում` տեղադրելով եւս 100 բազային կայաններ:

13:50 | 06.08.10 | News | 4053
At present, mobile Internet subscriber’s average speed of downlink traffic in “Beeline” network makes 3Mb per second, Mediamax was informed in the press service of “ArmenTel” today.
“By 3G network broadening in Yerevan, we have completed the first stage of 3G network threefold increase in Armenia, planned for 2010. The regions are next in turn, where operations on network broadening are in the middle and will be completed by the end of 2010. In addition due to the recent introduction of HSUPA technology, we have managed to increase outgoing traffic speed from the subscriber to the operator exactly 10 times”, said “ArmenTel” General Director.
By the end of 2010, the company plans to install over 100 base stations, considerably broadening 3G network coverage in the regions of Armenia.