14:00 | 08.09.10 | Նորություններ | 5023
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 29-31-ին Երեւանում կայանալիք Digitec EXPO 2010-ը տարածաշրջանի խոշորագույն տեխնիկական ցուցահանդեսն է, այսօր ասել է ՀՀ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«Ակնկալվում է, որ այս տարի ցուցահանդես կայցելի 15 հազար մարդ»,- ասել է Կարեն Վարդանյանը` հիշեցնելով, որ նախորդ տարի այցելուների թիվը կազմում էր 12 հազար:
Digitec EXPO 2010-ի ընթացքում հատուկ ուշադրություն կդարձվի երիտասարդ ընկերություններին:
«Մինչեւ 2018թ. ՀՀ IT-հատվածի ընկերությունների թիվը նախատեսվում է հասցնել 1000-ի: Ներկայումս երկրում գործում են շուրջ 250 բարձր տեխնոլոգիական ձեռնարկություններ: Տարեցտարի նրանց թիվն ավելանում է միջինը 30-ով, ինչն անբավարար ցուցանիշ է»,- ասել է Կարեն Վարդանյանը:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն շուրջ 60 ընկերություններ:
Ցուցահանդես կայցելի ցանցային սարքավորում արտադրող համաշխարհային խոշորագույն ընկերություններից մեկի` D-link Corporation-ի նախագահը. D-Link-ի հայաստանյան ներկայացուցչությունն այս տարի հանդես է գալիս որպես Digitec EXPO-ի անցկացման գլխավոր հովանավոր:

Executive Director of the Union of IT Enterprises (UITE) Karen Vardanyan
Yerevan/Mediamax/. DigiTec EXPO 2010, due in Yerevan on October 29-21, remains the largest technology exhibition in the region, Executive Director of the Union of IT Enterprises (UITE) Karen Vardanyan stated today.
“15 thousand people are expected to attend the exhibition”, Karen Vardanyan stated, reminding that last year the number of the visitors made about 12 thousands.
Special attention will be paid to young companies at DigiTec EXPO 2010.
“By 2018, the number of companies in Armenian IT sector is planned to reach up to 1000. Now, there are about 250 high technology enterprises functioning in the country. Each year their number increases on average by 30, and this is not a satisfactory index”, Karen Vardanyan stated.
All in all, 60 companies will participate in the exhibition.
The exhibition will be attended by the President of one of the largest world producers of network equipment – D-Link Corporation. Armenian representation of D-Link this year is the general sponsor of DigiTec EXPO.