14:00 | 08.09.10 | Նորություններ | 5023
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 29-31-ին Երեւանում կայանալիք Digitec EXPO 2010-ը տարածաշրջանի խոշորագույն տեխնիկական ցուցահանդեսն է, այսօր ասել է ՀՀ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«Ակնկալվում է, որ այս տարի ցուցահանդես կայցելի 15 հազար մարդ»,- ասել է Կարեն Վարդանյանը` հիշեցնելով, որ նախորդ տարի այցելուների թիվը կազմում էր 12 հազար:
Digitec EXPO 2010-ի ընթացքում հատուկ ուշադրություն կդարձվի երիտասարդ ընկերություններին:
«Մինչեւ 2018թ. ՀՀ IT-հատվածի ընկերությունների թիվը նախատեսվում է հասցնել 1000-ի: Ներկայումս երկրում գործում են շուրջ 250 բարձր տեխնոլոգիական ձեռնարկություններ: Տարեցտարի նրանց թիվն ավելանում է միջինը 30-ով, ինչն անբավարար ցուցանիշ է»,- ասել է Կարեն Վարդանյանը:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն շուրջ 60 ընկերություններ:
Ցուցահանդես կայցելի ցանցային սարքավորում արտադրող համաշխարհային խոշորագույն ընկերություններից մեկի` D-link Corporation-ի նախագահը. D-Link-ի հայաստանյան ներկայացուցչությունն այս տարի հանդես է գալիս որպես Digitec EXPO-ի անցկացման գլխավոր հովանավոր:

14:00 | 08.09.10 | Новости | 5089
Ереван/Медиамакс/. Предстоящая 29-31 октября в Ереване Digitec EXPO 2010 остается крупнейшей технологической выставкой в регионе, сказал сегодня
исполнительный директор Союза IT-компаний Армении (UITE) Карен Варданян.
«Ожидается, что выставку в этом году посетят 15 тыс. человек», - сказал Карен Варданян, напомнив, что в прошлом году число посетителей составило около 12 тысяч.
Особое внимание в ходе Digitec EXPO 2010 будет уделяться молодым компаниям.
«До 2018 года число компаний IT-сектора Армении планируется довести до 1000. В настоящее время в стране действуют около 250 высокотехнологичных предприятий. С каждым годом их число увеличивается в среднем на 30, что является неудовлетворительным показателем», - сказал Карен Варданян.
Всего в выставке примут участие около 60 компаний.
Выставку посетит президент одного из крупнейших мировых производителей сетевого оборудования D-link Corporation - армянское представительство D-Link в этом году выступает генеральным спонсором проведения Digitec EXPO.