11:10 | 23.09.10 | Նորություններ | 5550
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ “տվյալների փոխանցման ոլորտը շուտով բարձրացնելու ենք նոր հարթակի վրա”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ռալֆ Յիրիկյանն այս մասին ասել է “Արմնյուզ” հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում:
“Այս տարի ականատես կլինենք չորրորդ սերնդի ցանցին (LTE/Long Term Evolution), որը հնարավորություն է տալիս հասնել ինտերնետի` 10-15 անգամ ավելի արագ ինտերնետի` ի տարբերություն երրորդ սերնդի ցանցի” – ասել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի ղեկավարը:
“Մենք պետք է ետ չմնանք միջազգային շուկայի զարգացումներից, քանի որ Հայաստանն էլ կարող է ունենալ ամենանորարար տեխնոլոգիաները, մենք դա անում ենք, եւ թող մեր մրցակիցներն էլ բերեն այսպիսի տեխնլոգիաներ: Մենք միայն ուրախ կլինենք, քանի որ դա օգուտ կլինի մեր տնտեսությանը եւ մեր ժողովրդին”, - ասել է
Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա հիշեցրել է, որ այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը ունի երկրորդ սերնդի մոտ 850, եւ երրորդ սերնդի ավելի քան 500 բազային կայան, որոնք բջջային ծածկույթ են ապահովում են Հայաստանի բնակելի տարածքների համապատասխանաբար 99.8%-ում եւ 92%-ում:
Խոսելով այն մասին, թե արդյոք ինտերնետն է լինելու “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի առաջնահերթությունը, Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է.
«Ամեն ինչն է առաջնահերթությունը լինելու. ձայնային, տվյալների փոխանցման ծառայությունները, հեռախոսների վաճառքը: Բոլորն էլ մեզ համար կարեւոր են, եւ մենք ունենք բոլոր հնարավորությունները մրցակցելու մեր մրցակիցների հետ` ի օգուտ սպառողների»:
Անդրադառնալով «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի «Բջջային հեռուստատեսություն» ծառայությանը, Ռալֆ Յիրիյանն ասել է, որ դրա պահանջը կա «եւ ապագայում մենք որոշակի նոր գնային քաղաքականություն կառաջարկենք»:

11:10 | 23.09.10 | Новости | 5574
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян сказал, что «в скором времени мы выведем сферу передачи данных на новый уровень».
Как сообщает Медиамакс, Ральф Йирикян сказал об этом в интервью телекомпании «Армньюз».
«В этом году мы станем свидетелями сети 4G (LTE/Long Term Evolution), которая обеспечивает интернет в 10-15 раз быстрее, нежели сеть 3G», - сказал глава «ВиваСелл-МТС».
«Мы не должны отставать от развитий международного рынка, Армения также может иметь новейшие технологии. Мы делаем это, и пусть наши конкуренты тоже внедряют данные технологии. Мы будем только рады, так как это принесет пользу нашей экономике и народу», - сказал Ральф Йирикян.
Он напомнил, что сегодня «ВиваСелл-МТС» имеет около 850 базовых станций 2G и более 500 станций 3G, которые обеспечивают сотовое покрытие соответственно на 99,8% и 92% населенной территории Армении.
Комментируя предположения о том, что мобильный интернет станет приоритетом «ВиваСелл-МТС», Ральф Йирикян сказал: «Все будет для нас приоритетом - голосовые услуги и услуги передачи данных, продажа телефонов. Все эти направления важны для нас, и у нас есть необходимые возможности конкурировать с нашими конкурентами во благо потребителей».
Говоря об услуге «Мобильное ТВ», Ральф Йирикян отметил, что спрос на эту услугу есть  и «в будущем мы предложим обновленнную новую ценовую политику».