13:58 | 04.10.10 | Նորություններ | 4678
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը, Բրիտանական խորհուրդը եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունն այսօր ազդարարել են «Հմտություններ աշխատանքում» ամենամյա մրցույթի մեկնարկը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Բրիտանական խորհրդի երեւանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանի խոսքերով, մրցույթը Հայաստանում անց է կացվում արդեն երրորդ տարին, եւ այդ ընթացքում դրան մասնակցել է ավելի քան 300 ուսանող: Նա տեղեկացրել է, որ նմանատիպ մրցույթներ կազմակերպվում են Մեծ Բրիտանիայում եւ Արեւելյան Եվրոպայի 10 երկրներում, դրանց նպատակն է երիտասարդների խրախուսումը, նորարարության խթանումը եւ մասնակիցների մոտ ձեռնարկատիրական հմտությունների զարգացումը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել միջնակարգ մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների 15-ից 18 տարեկան ուսանողները, ովքեր մինչեւ հոկտեմբերի 29-ը իրենց ուսումնական հաստատության ղեկավարությանը կներկայացնեն «Ինչպես հասնել հաջողության ինտերնետի միջոցով» թեմայով շարադրություն:
Մրցույթի բացառիկ հովանավոր` «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, «դա հենց կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության այն ձեւաչափն է, որին մենք հատուկ նշանակություն ենք տալիս»: Նա ընդգծել է, որ երկխոսություն հարթելով բիզնեսի եւ կրթության միջեւ` ընկերությունը հայ երիտասարդությանն օգնում է բարելավել ձեռնարկատիրական հմտությունները, ինչը հետագայում նրանց կդարձնի առավել մրցունակ: Իգոր Կլիմկոն ընդգծել է, որ այս տարի ծրագիրը շեշտադրում է ՀՀ տնտեսության համար առաջնահերթ ոլորտը` տեղեկատվական տեխնոլոգիաները:
Լավագույն 50 շարադրությունների հեղինակները կարող են մասնակցել «Հմտություններ աշխատանքում» բիզնես-գաղափարների մրցույթի ազգային ճամբարին, որը կկազմակերպվի նոյեմբերին Ծաղկաձոր քաղաքում: Ազգային մրցույթի հաղթողները կստանան հատուկ մրցանակներ «ԱրմենՏել»-ից եւ ընկերությունում պրակտիկա անցնելու հնարավորություն:

13:58 | 04.10.10 | News | 4667
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Company, the British Council and the Ministry of Science and Education of Armenia announced today the launch of annual “Skills@Work” competition.
Mediamax reports that according to the Director of Yerevan representative office of the British Council Arevik Saribekyan, the competition is carried out in Armenia for already the third year and in this period over 3000 students participated in it. She informed that analogous competitions are held in Great Britain and 10 countries of Eastern Europe, aiming at encouraging young people, stimulating innovation and developing entrepreneur skills of participants.
Students of medium specialization educational institutions at the age of 15-18 can participate in the competition. They should present compositions on “How to succeed with the help of internet” to the administration of their educational institutions by October 29.
According to Igor Klimko, General Director of “ArmenTel” Company, which is the exclusive sponsor of the competition, “this is the very format of corporate responsibility that we attach special importance to”. He stressed that by developing a dialogue between business and education, the company helps Armenian youth improve entrepreneur skills, and further on make them more competitive. Igor Klimko stressed that this year the program focuses on a priority sphere for Armenian economy – information technologies.
Authors of best 50 compositions may participate in the national camp of the competition of business ideas “Skills@Work”, which will take place in November in Tsakhkadzor town. The winners of the national competition will receive special prizes from “ArmenTel” and the chance to undergo practical training in the company.