13:58 | 04.10.10 | Նորություններ | 4678
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը, Բրիտանական խորհուրդը եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունն այսօր ազդարարել են «Հմտություններ աշխատանքում» ամենամյա մրցույթի մեկնարկը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Բրիտանական խորհրդի երեւանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանի խոսքերով, մրցույթը Հայաստանում անց է կացվում արդեն երրորդ տարին, եւ այդ ընթացքում դրան մասնակցել է ավելի քան 300 ուսանող: Նա տեղեկացրել է, որ նմանատիպ մրցույթներ կազմակերպվում են Մեծ Բրիտանիայում եւ Արեւելյան Եվրոպայի 10 երկրներում, դրանց նպատակն է երիտասարդների խրախուսումը, նորարարության խթանումը եւ մասնակիցների մոտ ձեռնարկատիրական հմտությունների զարգացումը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել միջնակարգ մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների 15-ից 18 տարեկան ուսանողները, ովքեր մինչեւ հոկտեմբերի 29-ը իրենց ուսումնական հաստատության ղեկավարությանը կներկայացնեն «Ինչպես հասնել հաջողության ինտերնետի միջոցով» թեմայով շարադրություն:
Մրցույթի բացառիկ հովանավոր` «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, «դա հենց կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության այն ձեւաչափն է, որին մենք հատուկ նշանակություն ենք տալիս»: Նա ընդգծել է, որ երկխոսություն հարթելով բիզնեսի եւ կրթության միջեւ` ընկերությունը հայ երիտասարդությանն օգնում է բարելավել ձեռնարկատիրական հմտությունները, ինչը հետագայում նրանց կդարձնի առավել մրցունակ: Իգոր Կլիմկոն ընդգծել է, որ այս տարի ծրագիրը շեշտադրում է ՀՀ տնտեսության համար առաջնահերթ ոլորտը` տեղեկատվական տեխնոլոգիաները:
Լավագույն 50 շարադրությունների հեղինակները կարող են մասնակցել «Հմտություններ աշխատանքում» բիզնես-գաղափարների մրցույթի ազգային ճամբարին, որը կկազմակերպվի նոյեմբերին Ծաղկաձոր քաղաքում: Ազգային մրցույթի հաղթողները կստանան հատուկ մրցանակներ «ԱրմենՏել»-ից եւ ընկերությունում պրակտիկա անցնելու հնարավորություն:

13:58 | 04.10.10 | Новости | 4713
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел», Британский совет и министерство науки и образования Армении объявили сегодня о начале ежегодного конкурса «Навыки в работе».
Как сообщает Медиамакс, по словам директора ереванского представительства Британского совета Аревик Сарибекян, конкурс проводится в Армении уже третий год и за это время в нем приняло участие более 3000 студентов. Она сообщила, что аналогичные конкурсы проводятся в Великобритании и 10 странах Восточной Европы, целью которых является поощрение молодых людей, стимулирование новаторства и развитие предпринимательских навыков у участников.
В конкурсе могут принять участие учащиеся средних специальных образовательных учреждений в возрасте от 15 до 18 лет, которые до 29 октября представят сочинения на тему «Как достичь успеха при помощи интернета» в администрацию своих учебных заведений.
По словам генерального директора компании «АрменТел», которая является эксклюзивным спонсором конкурса, Игоря Климко, «это именно тот формат корпоративной социальной ответственности, которому мы придаем особе значение». Он подчеркнул, что налаживая диалог между бизнесом и образованием, компания помогает армянской молодежи улучшить предпринимательские навыки, что в дальнейшем сделает их более конкурентоспособными. Игорь Климко подчеркнул, что в этом году программа фокусируется на приоритетной для экономики Армении сфере – информационных технологиях.
Авторы лучших 50 сочинений смогут принять участие в национальном лагере конкурса бизнес-идей «Навыки в работе», который пройдет в ноябре в городе Цахкадзор. Победители национального конкурса получат специальные призы от «АрменТел» и возможность пройти практику в компании.