13:30 | 05.11.10 | Նորություններ | 4877
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունը չի վախենում ինտերնետային կապի բաժանորդների ետհոսքից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր հայաստանյան շուկայում ընկերության առաջին տարեդարձի առթիվ կայացած հոբելյանական մամուլի ասուլիսում հայտնել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերության ղեկավարը խոստովանել է, որ առաջին փուլում ընկերությունը խնդիրներ է ունեցել ինտերնետի որակի հետ կապված, սակայն Orange Armenia-ն մեծ ներդրումներ է անում որակի բարելավման եւ թողունակության բարձրացման ուղղությամբ:
Նրա խոսքերով, ամեն ամիս ընկերության հաճախորդները սպառում են թրաֆիկի ռեկորդային ծավալ` 5Գբ: «Հոկտեմբերին սպառվող թրաֆիկի ծավալն աճել է 20%-ով, իսկ օգոստոսի համեմատ մենք հոկտեմբերին արձանագրել ենք 50% աճ»,- ասել է Բրունո Դյութուան:

13:30 | 05.11.10 | News | 4880
Mediamax reports that Orange Armenia CEO Bruno Duthoit said this today at the jubilee news conference on the occasion of the company’s one year anniversary in the Armenian market.
The Company head admitted that at the first stage the company experienced problems with the quality of internet, however Orange Armenia makes large-scale investments in order to improve the quality and increase transmission speed.
According to him, every month the customers of the company consume a record volume of traffic – 5Gb. “In October, the volume of consumed traffic increased by 20%, and as compared to August, we registered 50% growth in October”, Bruno Duthoit stated.