12:13 | 01.12.10 | Նորություններ | 4161
Երեւան/Մեդիամաքս/. Համաշխարհային բանկը /ՀԲ/ Հայաստանին կտրամադրի $24 մլն մրցակցության ծրագրի համար` ի նպաստ նորարարությունների եւ էլեկտրոնային հանրության:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀԲ երեւանյան գրասենյակի մամուլի ծառայությունում, ծրագիրը կոչված է աջակցել ՀՀ կառավարությանը նորարարական սահմանափակման խնդիրների լուծման հարցում` մրցունակ էլեկտրոնային հանրության եւ ձեռնարկությունների, ինչպես նաեւ այդ ոլորտում բարենպաստ մթնոլորտի եւ ենթակառուցվածքների ամրապնդման համար:
Ծրագիրը մշակվել է հատուկ IT-ոլորտի ձեռնարկություններում նորարարական լուծումների խթանման համար` այդ բնագավառում ժամանակակից մարտահրավերներին համապատասխան արձագանքելու նպատակով: Այն նպաստում է քաղաքացիների, ընկերությունների եւ պետական հաստատությունների համար լայնաշերտ ինտերնետի մատչելի ծառայությունների կիրառման հնարավորությունների աճին, ինչպես նաեւ քաղաքացիների համար էլեկտրոնային ծառայությունների եւ համակարգիչների հասանելիության ավելացմանը:

12:13 | 01.12.10 | News | 4153
Yerevan/Mediamax/. World Bank (WB) will provide Armenia USD 24mln for competition for innovations and e-society program.
Mediamax was informed in the press service of WB Yerevan office that the program is meant to render assistance to the Armenian government in solving problems of limitations in innovations for competitive e-society and enterprises, as well as for consolidation of infrastructures and a favorable atmosphere in this sphere.
The program was elaborated especially in order to stimulate innovative solutions in IT sphere enterprises for corresponding response to current challenges of the given sector. It assists increase of opportunities for citizens, companies and state establishments for using available services of broadband internet, as well as for increasing availability of electronic services and computers for citizens.
The total cost of the program makes USD 30mln, USD 6mln of which will be allocated by the Armenian government.