12:13 | 01.12.10 | Նորություններ | 4161
Երեւան/Մեդիամաքս/. Համաշխարհային բանկը /ՀԲ/ Հայաստանին կտրամադրի $24 մլն մրցակցության ծրագրի համար` ի նպաստ նորարարությունների եւ էլեկտրոնային հանրության:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀԲ երեւանյան գրասենյակի մամուլի ծառայությունում, ծրագիրը կոչված է աջակցել ՀՀ կառավարությանը նորարարական սահմանափակման խնդիրների լուծման հարցում` մրցունակ էլեկտրոնային հանրության եւ ձեռնարկությունների, ինչպես նաեւ այդ ոլորտում բարենպաստ մթնոլորտի եւ ենթակառուցվածքների ամրապնդման համար:
Ծրագիրը մշակվել է հատուկ IT-ոլորտի ձեռնարկություններում նորարարական լուծումների խթանման համար` այդ բնագավառում ժամանակակից մարտահրավերներին համապատասխան արձագանքելու նպատակով: Այն նպաստում է քաղաքացիների, ընկերությունների եւ պետական հաստատությունների համար լայնաշերտ ինտերնետի մատչելի ծառայությունների կիրառման հնարավորությունների աճին, ինչպես նաեւ քաղաքացիների համար էլեկտրոնային ծառայությունների եւ համակարգիչների հասանելիության ավելացմանը:

12:13 | 01.12.10 | Новости | 4246
Ереван/Медиамакс/. Всемирный банк (ВБ) предоставит Армении $24 млн. на программу конкуренции во благо инноваций и электронного общества.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ереванского офиса ВБ, программа призвана оказать содействие правительству Армении в решении проблем инновационных ограничений для конкурентоспособного электронного общества и предприятий, а также укрепления инфраструктур и благоприятной атмосферы в данной сфере.
Программа была разработана специально для стимулирования инновационных решений на предприятиях сферы IT для соответствующей реакции на современные вызовы данной отрасли. Она содействует росту возможностей для граждан, компаний и государственных учреждений использования доступных услуг широкополосного интернета, а также увеличению доступности электронных услуг и компьютеров для граждан.