17:15 | 01.12.10 | Նորություններ | 4208
Երեւան/Մեդիամաքս/. ArmNet Awards հայաստանյան կայքէջերի մրցույթի բոլոր մասնակիցներն անցել են եզրափակիչ փուլ` անկախ հավաքած ձայների քանակից:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են SP Marketig Solutions ընկերությունում (մրցույթի կազմակերպիչը), այդպիսի որոշման պատճառ են հանդիսացել մրցույթի կայքէջի (www.armnetawards.am) քվեարկության համակարգի ծրագրային խափանումները, որոնց պատճառով ոմանց հաջողվել է արհեստականորեն ավելացնել ձայների քանակը, իսկ մյուսներին, հակառակը, չի հաջողվել քվեարկել դուր եկած կայքի օգտին:
Հանրային քվեարկության փուլն ավարտվել է նոյեմբերի 30-ին: Մրցույթին մասնակցել են 640 կայքեր, որոնք հավաքել են ընդհանուր առմամբ 121 421 ձայն:
«Ցանկանալով բացառել անարդար ընտրությունը` կազմակերպիչները վստահություն են հայտնում, որ պրոֆեսիոնալ ժյուրին ճիշտ կգնահատի յուրաքանչյուր կայքի արժանիքները եւ կբացահայտի լավագույններին»,- նշել են SP Marketig Solutions-ի մամուլի ծառայությունում: Լավագույն ռեսուրսների ընտրությունը կկատարվի միջազգային ժյուրիի կողմից, որի կազմում կընդգրկվեն այնպիսի ընկերությունների ներկայացուցիչները, ինչպիսիք են Microsoft-ը, RuTube-ը, Vkontakte.ru-ն եւ Opera Software-ը:
Հաղթողների անունները հայտնի կդառնան դեկտեմբերի 4-ին` պաշտոնական մրցանակաբաշխության արարողություն ժամանակ, որին կնախորդի «Աութսորսինգից մինչեւ նորարարություններ» միջազգային համաժողովը: Այն Երեւանում կկայանա դեկտեմբերի 3-4-ը: Մասնավորապես, կներկայացվեն ինտերնետային տեխնոլոգիաների նորագույն միտումները եւ բիզնեսում դրանց կիրառման հեռանկարները: Համաժողովին մասնակցելու համար կարելի է գրանցվել մրցույթի պաշտոնական էջի եւ Facebook սոցիալական ցանցի միջոցով:

17:15 | 01.12.10 | Новости | 4256
Ереван/Медиамакс/. Все участники конкурса армянских вебсайтов ArmNet Awards вошли в финал вне зависимости от числа полученных голосов.
Как сообщили Медиамакс в компании SP Marketig Solutions (организатор конкурса), причиной данного решения стали программные пробелы системы голосования вебсайта конкурса (www.armnetawards.am), по причине которых некоторым удавалось искусственно увеличивать число голосов, а другим, наоборот, не удавалось голосовать за понравившиеся сайты.
Этап общественного голосования завершился 30 ноября. В конкурсе приняли участие 640 сайтов, набравшие в общей сложности 121 421 голосов.
“Желая исключить возможность выбора, основанного на нечестных результатах, организаторы выражают уверенность, что профессиональное жюри правильно оценит достоинства каждого сайта и выявит лучших”, - отметили в пресс-службе SP Marketig Solutions. Отбор лучших ресурсов будет производится со стороны международного жюри, в состав которого войдут представители таких компаний, как Microsoft, RuTube, Vkontakte.ru и Opera Software.
Победители конкурса будут объявлены 4 декабря на официальной церемонии награждения, которой будет предшествовать международная конференция «От аутсорсинга до инноваций». Конференция пройдет в Ереване 3-4 декабря, на ней будут, в частности, представлены новейшие тенденции интернет-технологий и перспективы их применения в бизнесе. Записаться на конференцию можно через официальную страницу конкурса в социальной сети Facebook.