13:30 | 13.01.11 | Նորություններ | 3846
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2010 թվականի դեկտեմբերի 31-ից մինչեւ 2011 թվականի հունվարի մեկն ընկած ժամանակահատվածում Beeline-ի բջջային կապի բաժանորդներն ուղարկել են ավելի քան 860 հազար SMS-հաղորդագրություններ եւ կատարել են ավելի քան 4,6 մլն զանգեր` 1 րոպե 8 վայրկյան միջին տեւողությամբ:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, նույն ժամանակահատվածում Beeline-ի ֆիքսված կապի բաժանորդները կատարել են մոտ 4.9 մլն զանք` 2 րոպե 2 վայրկյան միջին տեւողությամբ:
“Beeline-ի բոլոր տեխնիկական համակարգերը Հայաստանի ողջ տարածքում կայուն աշխատել են ինչպես Ամանորյա գիշերը, այնպես էլ հաջորդող տոնական օրերին: Ընկերության բջջային եւ ֆիքսված ցանցերի աշխատանքում խափանումներ չեն արձանագրվել”, - նշել են “ԱրմենՏելում”:
2010 թվականի դեկտեմբերի 31-ի ժ. 12:00-ից մինչեւ 2011 թվականի հունվարի 1-ի ժամը 12:00-ը Beeline-ի շարժական ինտերնետի բաժանորդներն օգտագործել են մոտ 1 ՏԲ տեղեկատվություն:
Տվյալների փոխանցման ընկերության արտաքին ուղիներով դեկտեմբերի 31-ի ժ. 12:00-ից մինչեւ հունվարի 1-ի ժամը 12:00-ը ուղարկվել/ստացվել է 32.8 ՏԲ տեղեկատվություն, որոնցից 3.52 ՏԲ` 2010 թվականի վերջին երկու ժամվա եւ 3.09 ՏԲ` 2011 թվականի առաջին ժամերի ընթացքում:
“2010 թվականի ընթացքում մենք հետեւողականորեն զարգացրել ենք հեռահաղորդակցային ենթակառուցվածքները ողջ Հայաստանի տարածքում, ինչը թույլ տվեց մեզ անխափան կապ ապահովել տոնական օրերին”, - նշել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

13:30 | 13.01.11 | Новости | 3780
С 31 декабря по 1 января абоненты мобильной связи Beeline передали более 860 тысяч SMS и совершили более 4.6 млн звонков
Ереван/Медиамакс/. В период с 31 декабря 2010 года по 1 января 2011 года  абоненты мобильной связи Beeline передали более 860 тысяч SMS-сообщений и совершили более 4.6 млн звонков средней продолжительностью 1 мин. 8 сек.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, за тот же период абоненты фиксированной сети Beeline совершили около 4.9 млн. звонков средней продолжительностью 2 мин. 2 сек.
«Все технические системы Beeline на всей территории Армении работали стабильно как в новогоднюю ночь, так и во время последующих каникул. Сбоев в работе мобильной и фиксированной сетей компании зафиксировано не было», - отметили в «АрменТел».
В период с 12:00 31 декабря 2010г. по 12:00 1 января 2011г.  абоненты мобильного интернета Beeline использовали около 1 ТБ информации.
Всего по внешним каналам передачи данных компании с 12:00 31 декабря до 12:00 1 января было передано/получено 32.8 ТБ информации, из которых 3.52 ТБ – в последние 2 часа 2010 года и 3.09 ТБ – в первые два часа 2011 года
«В течение 2010 года мы последовательно развивали телекоммуникационные инфраструктуры по всей Армении, что позволило нам обеспечить бесперебойную связь в праздничные дни», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.