17:38 | 25.03.11 | Նորություններ | 4107
Երեւան/Մեդիամաքս/. Աուտիզմի իրազեկման միջազգային օրվան ընդառաջ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր այցելել է աուտիզմով հիվանդ երեխաների համար նախատեսված «Երեխաների զարգացման միջազգային կենտրոն»:
Կենտրոնի 20 սաները 3-12 տարեկան են: 2008 թվականից սկսած “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն աջակցություն է ցուցաբերում կենտրոնին:
Ինչպես Մեդիամաքսին տեղեկացրել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, Ռալֆ Յիրիկյանը յուրաքանչյուր երեխայի նվիրել է հանրահայտ «Դորլինգ Քինդերսլի» հրատարակչության «Իմ առաջին գիրքը» շարքի 10 գրքերը, որում բառերի ընտրությունը, դրանց համադրումը եւ գունային լուծումներն արված են այնպես, որ գրավեն երեխայի ուշադրությունը եւ տրամադրեն սովորելու: Նկարազարդ ու գունեղ գրքերի միջոցով աշխարհի տարբեր ժողովուրդների միլիոնավոր երեխաներ ճանաչում են իրենց մայրենին ու շրջապատող աշխարհը:
Կենտրոնի աշխատակազմի եւ այնտեղ հաճախող երեխաների ծնողների փաստմամբ, կենտրոն հաճախելու շնորհիվ երեխաների մոտ նկատելի առաջընթաց է դրսեւորվել ոչ միայն ակադեմիական գիտելիքների ձեռքբերման մեջ, այլ նաեւ ինքնասպասարկման եւ սոցիալականացման ոլորտում, ինչի մասին վկայում են երեխաների վարքում եւ նրանց մտավոր ունակություններում գրանցված դրական փոփոխությունները:
«Յուրաքանչյուր երեխա արժանի է ունենալ ծիծաղելու եւ խաղալու հնարավորություն եւ դառնալու ուրախ ու առողջ մեծահասակ: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը հավատում է, որ ձեռք ձեռքի տված, միասին պայքարելով մենք կունենանք դրական արդյունք եւ առաջընթաց: Մենք ուզում ենք լինել այս ընտանիքների կողքին, որպեսզի նրանք չհուսահատվեն: Մենք, որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն, հաստատակամ ենք նրանց աջակցելու գործում»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:38 | 25.03.11 | Новости | 4141
Ереван/Медиамакс/. В преддверии Всемирного дня распространения информации об аутизме, гендиректор “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян посетил сегодня “Международный центр развития детей”, предназначенный для детей, страдающих аутизмом.
Центр посещают 20 детей в возрасте от 3-12 лет. С 2008 года «ВиваСелл-МТС» содействует детскому центру.
Как Медиамакс сообщили из пресс-службы “ВиваСелл-МТС”, Ральф Йирикян подарил каждому ребенку по 10 книг из серии “Моя первая книга” известного издательства «Дорлинг Киндерсли”, в которых выбор слов, их сочетание и цветовые решения сделаны таким образом, чтобы привлечь внимание детей и привлечь их к учебе. Посредством красочных и иллюстрированных книг миллионы детей из различных стран мира распознают свой родной язык и окружающий мир.
По заверению работников центра и матерей детей, посещающих центр, благодаря центру у детей фиксируется значительный прогресс не только в вопросе приобретения академических знаний, но также - самообслуживания и социализации, о чем свидетельствуют позитивные сдвиги в поведении и мышлении детей.
“Каждый ребенок достоин иметь возможность смеяться, играть и стать счастливым и здоровым взрослым человеком. “ВиваСелл-МТС” верит, что рука об руку, борясь вместе, мы будем иметь положительный результат и прогресс. Мы хотим поддерживать эти семья, чтобы они не потеряли надежду. Как социально-ответственная компания мы полны решимости в вопросе их поддержки”,- заявил Ральф Йирикян.