17:59 | 25.03.11 | Նորություններ | 4469
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ապրիլի 1-ից Ucom ընկերությունը սկսում է տրամադրել VoIP հեռախոսակապի U!Phone ծառայություն:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրեցին ընկերության մամլո ծառայությունում,
օպերատորի համարային շարքը սկսվում է (060) կոդով, իսկ վեցանիշ հեռախոսահամարների առաջին երկու նիշը 44 է :
Ներցանցային զանգերի սակագինը 1 դրամ/րոպե է, դեպի ՀՀ ֆիքսված հեռախոսակապի այլ օպերատորներ զանգերի արժեքը 5 դրամ/րոպե է, դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր` 28 դրամ/րոպե, միջքաղաքային զանգեր դեպի ՀՀ և ԼՂՀ ֆիքսված ցանցեր` 16 դրամ/րոպե:
Ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է 600 դրամ: Ամեն ամիս բաժանորդներին տրամադրվելու է 180 րոպե անվճար խոսելաժամանակ դեպի այլ տեղական ֆիքսված հեռախոսային օպերատորներ: Միացման վճարը 12000 դրամ, սակայն Ucom-ի այլ ծառայություններից օգտվող բաժանորդների համար միացումը կկատարվի անվճար:
U! Phone ծառայությունը թույլ է տալիս կատարել տեսազանգեր, կոնֆերանս զանգեր, ինչպես նաեւ ցանկացած պահի ստուգել ընթացիկ հաշվեկշիռը:

17:59 | 25.03.11 | Новости | 3757
Ереван/Медиамакс/. С 1 апреля интернет-провайдер Ucom начнет предоставлять в Ереване услуги VoIP телефонии U! Phone.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, код фиксированной сети оператора 060, а номера будут начинаться  с цифр 44 (например, номер пресс-службы Ucom – 060 44 44 44).
Стоимость внутрисетевых звонков составит 1 драм/минута, звонки на сети других операторов фиксированной связи составят 5 драм/минута, на сети операторов сотовой связи – 28 драм/минута, междугородние звонки на фиксированные сети Армении и НКР – 16 драм/минута.
Ежемесячная абонентская плата составит 600 драмов. Каждый месяц абонентам будет предоставляться 180 бесплатных разговорных минут для звонков на сети фиксированных операторов Армении. Стоимость подключения составит 12 000 драмов, однако для абонентов других услуг Ucom подключение будет производиться бесплатно.
Услуга U!Phone позволяет производить видеозвонки, конференц-звонки, а также в любой момент проверять текущий баланс на счету.